Cezayir Vize - Koçak Vize

Cezayir Vize

Cezayir vize, Türkiye vatandaşlarının, Cezayir’i ziyaret etmek istediğinde alması gereken izindir. Ülkeler arasında yapılan seyahatlerde bilindiği üzere istisna durumlar hariç pasaport ve vize zorunluluğu vardır. Standart olan bordo pasaporta sahip olan kişilerin, Cezayir ziyaret amacına göre vize başvurusunda bulunması gerekir. Vize başvuru sürecinde, tüm adımların doğru yapılması gerekir. Bu süreçte sorun yaşamamak ve işlem adımlarında hata yapmamak adına danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Cezayir Vizesi Nasıl Alınır?

Cezayir vizesi nasıl alınır? merak edenlerin, gerekli şartları yerine getirmesi ve istenilen evrakları eksiksiz olarak tamamlayarak, gerekli kurumlara başvurması gerekir. Vize başvuruları için yetkili kurumlar, konsolosluklar ve büyükelçiliklerdir.

Cezayir Vize İstiyor mu?

Cezayir seyahatine çıkmak isteyen vatandaşlar Cezayir vize istiyor mu? veya nasıl vize alınır gibi sorular sorabilir. Öncelikle Cezayir, Yeşil, Gri ve Siyah pasaportu olanların dışında kalan bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarından vize istenmektedir. Vize başvurusunda bulunacak olan vatandaşların bu süreçte ziyaret amaçlarını açıkça belirtmeleri gerekir. Çalışma vizesi için başvuracak olan vatandaşların, ülkede aktif olarak faaliyet gösteren şirketlerden İngilizce veya Fransızca davet alması şarttır. Bunlara ek olarak sahip oldukları bordo pasaportun son 10 yıl içinde çıkarılmış olması gerekir.

Cezayir Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Cezayir Vizesi İşlem Süresi

Cezayir vize için gerekli evraklar nelerdir konusu, üzerinde önemle durulması gereken bir konudur. Vize için başvuracak olan vatandaşların, mutlaka istenilen belge ve evrakları eksiksiz olarak tamamlaması gerekir. Vize başvurusunda talep edilen evraklar, Cezayir Ankara Büyükelçiliği başta olmak üzere Cezayir İstanbul Büyükelçiliğine ve yetkilendirilen vize başvuru merkezlerine teslim edilir. Vize başvurusu için talep edilen evraklar şöyledir:

 • Vize talep dilekçesi
 • Vize başvuru formu
 • Vizenin bitiminden itibaren 6 ay daha geçerli olan ve en az 2 sayfası boş olan pasaport
 • Biometrik resim 2 adet
 • Kişiye ait tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Gidiş geliş seyahat belgeleri
 • Seyahat sebebi fark etmeksizin davetiye
 • Cezayir’de konaklayacağınız adresle ilgili belgeler
 • 000 EURO teminatı olan seyahat sağlık sigortası
 • Banka hesap dökümleri
 • İşverenlerden ek olarak; imza sirküleri, vergi levhası, faaliyet belgesi gibi.
 • Çalışanlar için ek olarak; 4A hizmet dökümü, SGK işe giriş bildirgesi, maaş bordrosu gibi belgeler.
 • Fuar gezileri için; fuar davetiyesi vb.
 • Çalışma ve ticari vizeler için; faaliyet belgesi, şirketin imza sirküleri, vergi levhası fotokopisi, ticari sicil gazetesi.
 • Ülkeye girerken getirilen döviz miktarı ve seyahat sonunda çıkarılması gereken döviz miktarının beyan edilmesi gerekir.
 • Cezayir vize evrakları hakkında daha fazla bilgi almak için konsolosluğa veya vize başvuru merkezlerine başvurulabilir.

Evraksız Cezayir Vizesi

Evraksız Cezayir vizesi, Cezayir’e seyahat etmek isteyen ancak konsolosluk tarafından talep edilen evrakların karşılamakla uğraşmak istemeyen kişilerin başvurduğu bir yöntemdir. Buna göre, görüşme sağladığınız acenta, sizin için bir davetiye mektubu temin eder ve böylece evraksız olarak vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Sadece sizden birkaç tane evrak talep edilir. Onlarda zaten temin edilmesi çok zor evraklar değildir. Bu evraklar:

 • En az 9 ay daha geçerliliği olan pasaportun aslı
 • 2 adet vesikalık resim
 • Önlü arkalı nüfus cüzdanı fotokopisi
 • İletişim bilgileriniz

Cezayir vizesi evraksız alınmak istendiğinde temin edilmesi gereken tek belge ve evraklar bu şekildedir.

Cezayir Vize Türleri

Cezayir vizesi almak isteyen vatandaşlar farklı vize türleri için başvuruda bulunabilir. Cezayir turist vizesi en sık başvurulan vize türlerinden biridir. Bunun yanı sıra başvurulan vize türleri aşağıdaki gibidir:

 • Cezayir Ticari Vize
 • Cezayir Geçici Çalışma Vizesi
 • Cezayir Çalışma Vizesi
 • Cezayir Ziyaret Vizesi
 • Cezayir Eğitim Vizesi
 • Cezayir Fuar Vizesi
 • Cezayir Kültürel Vize
 • Cezayir Basın Vizesi
 • Cezayir Tıbbi Tedavi Vizesi

Cezayir vizelerinde sadece ülkeye gidiş sebebine göre değil aynı zamanda ülkeye kaç kez girip çıkacağınıza göre de vize türleri ortaya çıkar. Çok girişli veya tek girişli olarak bu vize türleri ayrılır.

Cezayir ticari vize ülkemizde üretilen ürünlerin veya sunulan hizmetlerin, ülkeye tanıtılması ve orada hizmet veren firmalarla ticari bağlantılar kurulması yapılacak olan ziyaretler için kullanılan vize türüdür. Kısacası ülkeye tamamen ticari amaçlarla gitmek isteyen kişilerin alması gereken bir vizedir. 1 aylık tek girişli olarak ve 3 aylık çok girişli şeklinde verilir.

Cezayir Çalışma Vizesi

Cezayir çalışma vizesi Cezayir’e çalışmak için gitmek isteyen Türk vatandaşlarının alması gereken vize türüdür. Cezayir Hükümeti ülkeye yapılacak olan gezilerde, kişilerin vize sürecinde daha az vakit kaybetmesi ve gereksiz evraklarla uğraşılmaması için, vizeleri kategorilere ayırmaktadır. Çalışmak amacıyla gitmek isteyenler için de çalışma vizesi istenir. Çalışmak için ülkeyi ziyaret etmek isteyen kişilerin bölgede kaldıkları süre boyunca kalacakları yere, ödeyecekleri vergiye ve genel anlamdaki yükümlülüklerine göre farklı kategoride değerlendirilmesi gerekir. Turist vizesi ile ülkeyi ziyaret edenlerin ülkede çalışması mümkün değildir.

Cezayir vize formu ve diğer evraklara ek olarak bazı belgeler istenebilir. Bu belgeler:

 1. Cezayir Çalışma Bakanlığı tarafından onaylı, Cezayir’de bulunan firma ile yapılan iş sözleşmesi
 2. Ülkeye geri döneceğinize dair taahhütname
 3. Cezayir Çalışma Bakanlığı tarafından onaylı geçici çalışma izni
 4. Şirket tarafından, antetli kağıdına Cezayir Konsolosluğuna hitaben yazılan vize talep dilekçesi

Cezayir Vize Başvurusu

Cezayir Vizesi Başvuru Takip

Cezayir vize başvurusu konusunda kişilerin dikkatli ve özenli olması gerekir. Bu süreç içinde özellikle gerekli evrakların eksiksiz tamamlanması çok önemlidir. Özellikle Cezayir vize başvuru formu eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması gerekir. Başvuru sürecinde gerekli evrakların neler olduğunun öğrenilmesi ve evrakların eksiksiz olarak tamamlanması için danışmanlık desteği alabilirsiniz. Böylece süreci çok daha başarılı yürütebilir ve başvurusu sürecinde karşınıza çıkabilecek sorunları engelleyebilirsiniz. Sonuç olarak başvurunuza çok daha kısa sürede olumlu sonuç alabilirsiniz.

Cezayir Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Cezayir vizesi kaç günde çıkıyor konusu özellikle tatil planı yapan kişiler için çok önemli bir detaydır. Cezayir vizesi diğer ülke vizelerine göre çok daha kısa sürede sonuçlanan bir vize türüdür. Vize için başvuru yaptıktan sonra ortalama 2-10 gün içinde sonuçlanacaktır. Bu yüzden de seyahatinizden önce ortalama 10-15 gün içinde başvuru yapmanız gerekir. Bazı durumlarda ek evrak isteme durumu söz konusu olacağı için ne kadar erken başvuru yapılırsa o kadar iyi olacaktır. Cezayir vize işlemleri için gerekli olan süre genel olarak bu kadardır.

Cezayir Vizesi Nereden Alınır?

Cezayir’den Türkiye’ye vize vermekle yetkili olan kurumlar Cezayir Ankara konsolosluğu ve İstanbul büyükelçiliğidir. Başvuru için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine gidilebilir ancak bu kurumlar size vizeyi veremez. Nihai olarak vize başvurunuzu kabul edecek ve olumlu veya olumsuz sonuçlandıracak olan Cezayir Ankara konsolosluğu ve İstanbul büyükelçiliğidir. Vizenizi, bu kurumlardan alabilirsiniz. Bizleri takipte kalın

Cezayir Vize Ücreti

Vize başvuru sürecinde sizlerden evrakların hazırlanması ve başvuru için belirli bir ücret talep edilir. Cezayir vize ücreti talep edilen vize türüne göre belirlenmektedir. Ülkeyi ziyaret etme amacınıza göre sizlere vize verildiği için ve sizler de bu vize türüne göre başvuru yapacağınız için ücret konusu da değişiklik gösterecektir.

Sık Sorulan Sorular

Cezayir Vizesi Başvuru Formu

Cezayir vize süresi bitmeden yeniden vize almak için başvurulabilir mi?

Daha önceden aldığınız bir Cezayir vizeniz varsa, süresi bitmeden tekrar vize başvurusunda bulunamazsınız. Seyahat planlamanız ile vize sürenizin bitişi arasında bir çakışma durumu varsa buna göre seyahat planlaması yapmanızı öneririz.

Cezayir’de vize süremden daha uzun süre kalırsam ne olur?

Cezayir ve benzeri ülkelerde vize sürenizden daha uzun süre kalmanız halinde sizlerden gümrük vergisi talep edilecektir. Bunu bilerek dikkat etmeniz ve vize sürenize mutabık kalmanız gerekir.

Cezayir’de vize süremden daha uzun kalmam gerektiğinde ne yapmam gerekir?

Cezayir’de vize sürenizden daha uzun süre kaldığınızda gümrük vergisi ödememek için, seyahatinizin neden uzadığını belirten bir bildirimde bulunmanız gerekir. Eğer yaptığınız bildirim kabul edilirse ancak kalma sürenizi uzatabilirsiniz.

Cezayir vizesi almak zor mu?

Cezayir için vize almanın çok kolay olmadığını belirtmemiz gerekir. Her vize türü için prosedür değişse de genel anlamda süreci doğru yönetmeniz önemlidir.

https://www.youtube.com/shorts/VJh5COT0iTo

Cezayir vizesi almak için bizim ile iletişime geçiniz

Rate this post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir