İngiltere Aile Birleşimi Vizesi - Koçak Vize

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi (UK Family Visa)

Merhabalar, İngiltere Aile Birleşimi Vizesi (UK Family Visa) sayfamıza hoş geldiniz.

Telefon: 0545 571 7 571 E-mail: info@kocakvize.com

Bu sayfamızda İngiltere vatandaşı ya da daimi oturum iznine sahip olup Türkiye’de yaşayan aile bireylerini yanına almak isteyenlerin başvurması gereken aile birleşimi vizesi ve başvuru şartlarından bahsedeceğiz.

Yazımıza gerekli tüm kılavuzları hem sayfa sonuna hem de aralara ekleyerek danışmansız kendi başlarına başvuru yapmak isteyenlere yol göstermeyi hedefledik. Danışmanlık hizmetimizden yararlanmak isteyenlere de makul fiyatlara danışmanlık vermeye hazır olduğumuzu beyan etmek isteriz. (Her Türlü Soru ve bilgi paylaşımı için aşağıda verilen iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz).

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi (Family Visas UK)  

Bu vize türüne İngiltere’deki aile bireyleri ile beraber yaşamak için aşağıdaki kişiler başvuru yapabilmektedir;

 • Eş veya partner
 • Nişanlı, Nişanlı veya sivil ortak (Henüz evlenmemiş ama birlikte yaşadıklarını kanıtlayanlar)
 • Çocuk (18 Yaş altı)
 • Ebeveyn (Anne-Baba)
 • Size uzun süreli bakım sağlayacak ya da kendisine bakım sağlanacak akraba

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Bu vize başvurusu 12 haftada sonuçlanmaktadır. Konsolosluğun yoğun olması veya başka sebeplerden dolayı bu süre bazen çok fazla da uzayabilmektedir. Vize değerlendirme süresi uzadığında genelde size durumu açıklar bir mail gelmektedir.  Tabi priority ya da super priority servislerine ek ödeme yaparak vize değerlendirme süresini 2 ile 5 gün gibi kısa bir zamana da çekebilirsiniz.

Hızlı vize (Priority Visa): 5 günde sonuçlanmakta ve ücreti £500

Çok hızlı vize (Super Priority Visa): 2 günde sonuçlanmakta ve ücreti : £800

Not: Bu ücretlere vize başvuru ücreti dahil değildir ve ek olarak ödenmektedir.

İngiltere Aile Birleşimi Vize Başvuru Ücretleri

Türkiye’den başvuru ücreti: £1,523  /  İngiltere içi: £1,033 (Her bir başvuru sahibi öder).

Ek başvuru sahipleri: Türkiye’den başvuru ücreti: £1,523  /  İngiltere içi: £1,033

Akraba tarafından bakılması gereken bir yetişkin için; Türkiye’den başvuru ücreti: £ 3.250 /  İngiltere İçi : £ 1.033

Not: Yukarıdaki vize ücretleri 2021 yılı için geçerli ücretlerdir.

Güncel vize ücretlerini görmek ve hesaplamak için şu linki kullanabilirsiniz; İngiltere Vize Ücretleri Hesaplama.

Vize ücretlerinin yanında her aday ayrı olarak IHS ücreti ödemek zorundadır. IHS ücreti eşler için 2021 yılında £1.872 dir. Çocuklardan ve eş harici diğer vize alımına uygun diger akrabalardan bu ücret alınmamaktadır. (Sadece Eş, Nişanlı ve Beraber yaşayan başvuru sahipleri bu IHS ücretini ödemektedirler). Siz de kendi durumunuza göre Güncel IHS ücretini şu linkten hesaplayabilirsiniz; IHS Ücreti Hesaplama

Sadece 1 Kişi (Eş) için Örnek  Vize Başvuru ve IHS ücreti Hesaplama: 

Vize Başvuru ücreti: £1,523 + £1,872: £3,395

Bu vizeye başvurunun sadece eş için toplam maliyeti: £3,395 olmaktadır.

1 Çocuk ve Eş için Örnek Aile Vize Başvuru ve IHS ücreti Hesaplama:

Eş Vize Başvuru Ücreti: £1,523

Çocuk Vize Başvuru Ücreti : £1,523

Eş IHS Ücreti:£1,872

Çocuk IHS Ücreti: Muaf

Toplam: £4,918 İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Başvuru Şartları

Eş veya Partner olarak Başvuru Şartları

Aile birleşimi vizesine başvurabilmek için İngiltere’de yaşayan eşiniz;

İngiltere’de yaşayan eşiniz ya İngiltere vatandaşı olmalı,

Ya da orada sürekli oturum izni olmalıdır.

Ankara anlaşması ve Türk işçi kapsamında oturum izni olanlarda bu vize türüne başvurabilmektedir.

Evli veya birlikte olduğunuzu kanıtlamalısınız. Evli olanlar bu birlikteliği evlilik cüzdanlarıyla kanıtlayabilirlerken evli olmayıp nişanlı olanlar ya da partner olarak beraber yaşayanlar da başvuru gününden önce en az 2 yıllık birlikteliklerini kanıtlamalıdırlar. Bu birliktelikler gerek telefon mesajları (WhatsApp Yazışmaları) gerek beraber gidilen tatil zamanları, gerekse aileden alınacak mektup vb. durumlarla kanıtlanabilir.

Nişanlı olanlar ya da beraber yaşayanlar (Partner) vizeleri onaylandıktan sonra İngiltere’ye giriş tarihinden itibaren 6 ay içinde eveleneceklerini beyan etmeli ve 6 ay içinde evlenmelidirler.

Evli olarak başvuranlara başta 2 yıl 9 ay oturum izni verilmekte ve sonrasında uzatma başvuruları yapılmaktadır.

Nişanlı ya da partner olarak başvuranlara toplamda başta 6 aylık oturum izni verilmekte ve 6 ayın sonunda uzatma başvurusu yapılabilmektedir.

Kalacağınız (Accommodation) yerin ayarlandığı ya da varlığı ile ilgili vize başvurusunda bilgi ve belge vermelisiniz. Bu kalacak yer ile ilgili belirli koşulların karşılanması beklenmekte ve bu konuya dikkat etmek gerekmektedir. Kalacak yer ve Yeterli Geçim Konusu hakkındaki kılavuz için tıklayınız.

İngilizce seviyeniz en az CEFR / IELTS Life Skills – Konuşma ve Dinleme A1 seviyesinde olmalı ve bunu resmi bir sınav sonucu ile kanıtlamalısınız. Bunun için aşağıdaki testlerden herhangi birisine girebilirsiniz;

IELTS SELT Consortium
LanguageCert
Pearson
PSI Services (UK) Ltd

Aile Birleşimi Vizesine başvuracak adaylara tavsiyemiz şu 2 sınavdan birisine girip konuşma ve dinleme testlerinden en az A1 sonucu almalarıdır;

IELTS for UKVI  ya da IELTS Life Skills (Tavsiyemiz IELTS Life Skills Test Sonucu Sunmanızdır)

Not: Vizeniz için ilk başvurduğunuzda CEFR A1 belgesi aldıysanız;  İngiltere ikametinizin 30 ayını tamamladıktan sonra oturumunuzu uzatmak için başvurduğunuzda CEFR A2 sınavına girmeniz gerekecektir.

İngilizce Testler ile ilgili başvuru merkezleri ve girilen sınava göre alınması gereken puanlar ile ilgili daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Not: 65 yaş ve üzeri ve zihinsel özürlü kişiler İngilizce testi sonucu göstermekten muaftırlar.

ingiltere vize basvuru

NARIC – ENIC / ECCTIS Diploma Denkliği ve İngilizce Yeterlilik Onayı

Türkiye’de okuduğunuz üniversitenin dili İngilizce ise ve Türkiye’de okuduğunuz üniversitenin eski adıyla NARIC yeni adıyla ENIC/ECCTIS (İngiltere Denklik Kurumu) onayı var ise bu İngilizce şartından muaf oluyorsunuz.

Türkiye’de eğitim gördüğünüz üniversitenin dili İngilizce ama ENIC den onayı yoksa siz kendinizde direk diploma denkliği için ENIC’e başvurabilirsiniz. Bu başvurunuz onaylandığında, ki çoğu zaman onaylanıyor, İngilizce şartından yine muaf olabilirsiniz.

ENIC diploma denkliği ENIC’e başvurduktan yaklaşık 2-3 hafta sonra sonuçlanmaktadır.

ENIC’e başvuru ücreti £49.50+VAT (£60.00) (Altmış Sterlin kadar tutmaktadır). Bu ücretin yanında kargo vb. masraflar da alınmaktadır.

ENIC/ECCTIS denklik başvuru sayfası: ENIC/ECCTIS denklik ve İngilizce yeterlilik başvuru sayfası için tıklayınız.

ENIC diploma denklik başvurusu konusunda da danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Finansal Yeterlilikler

Bu vize türüne başvurmak için İngiltere’de yaşayan eşinizin yıllık geliri en az £18,600 olmalıdır. (2021 yılı)

£18,600 Yıllık kazanç miktarını son 6 aydaki kazançlarınızı göstererek de kanıtlayabilirsiniz. Son 6 ayda aldığınız maaşlar ya da kazançlar £9,300 ve üzeriyse bu şartı otomatik olarak yerine getirmiş olursunuz.

Eğer başvurunuza çocuklarınızı da eklemek istiyorsanız;

İlk çocuk için : £3,800 (6 aylık :£1,900)

Sonraki her bir çocuk için : £2,400 (6 aylık: £1,200)  ek yıllık gelir göstermelisiniz.

1 çocuk ve 1 eş için : £22,400

2 çocuk ve 1 eş için : £24,800

3 Çocuk ve 1 eş için : £27,200 Yıllık kazanç gösterilmelidir.

Örnek olarak 2 çocuklu bir başvuruda yani toplamda 3 kişilik başvuruda yıllık gelirinizin: £18,600+£3,800+£2,400: £24.800 Yıllık kazanç gösterilmelidir.

Bunu son 6 aylık kazançlarla gösterecekseniz: £12,400 göstermek yeterli olacaktır.

İngiltere Aile Birleşimi Başvurularında Gelir olarak gösterilebilecek şeyler;

Vergi kesintisi öncesi kazanılan maaşlar (P60 veya Payslips) (Son 6 aylık maaş bordları). Çalışan konumunda olanlar ek olarak işe başladıkları tarih, iş yerindeki görev, sözleşme cinsi ve kazanç miktarını gösterir bir belgeyi işverenden almalıdırlar. (Kategory A).

Bankada £16,000 ve üzerinde birikmiş paranın £16,000 düşüldükten sonraya kalan paranın 2,5 a bölünüp hesaplanmasıyla biriken para. Sadece bu gelir kaynağını kullanıp £18.600 şartını yerine getirebilmek için Bankada toplamda olması gereken tutar: £62,500 dir. Sözün özü sizin ya da eşinizin ya da partner inizin hesabında son 6 aydır duran £62,500 varsa bunu gelir olarak gösterebilirsiniz.

Bunun yanına bu tutardan daha az tutarda olan bankada biriken paraları da diğer gösterilebilecek gelirlere ek olarak gösterip £ 18,600 tutarını tamamlamak için kullanabilirsiniz. (Kategori D) Nakit tasarrufları, Kategori F veya Kategori altında, serbest meslek geliriyle veya Birleşik Krallık’ta belirli bir limited şirketin yöneticisi veya çalışanı olarak istihdamdan elde edilen gelirle birleştirilemez. (Kategory D) Bu paranın bankada zamanla birikmiş olması ve en az son 6 aydır bu miktar veya üzerinde olması gerekmektedir. Üzerinize kayıtlı gayrimenkul satışlarından banka hesaplarına yatırılan ve 6 aydır orada duruduğu kanıtlanan paraları da gelir olarak gösterebilirsiniz. Bu konu hakkında Appendix FM 1.7 Financial Requirement Belgesi incelenmelidir. (Örnek Hesaplama aşağıda verilmiştir).

Serbest meslek sahipleri de son 1 yılda £18,600 kazanç göstermelidirler.

Serbest Meslek sahiplerinden Sole Trader, ya da bu tür firma da ortak olarak çalışan ya da franschise usulü çalışanlar son alınan yıla ait Self Asssessment Tax belgesini ibraz etmelidirler. (6 Nisan dan bir sonraki yılın 5 Nisanına kadar olan zamanı kapsayan vergi belgesi) Bu belgede toplam gelir £18,600 ve üzerinde görünmelidir. Bu 1 yıllık kazanç gösterimi home office tarafından Kategory F olarak değerlendirlmektedir.

Birde yine Serbet Meslek Sahipleri, Kategory G üzerinden finansal yetkinlik gösterilebilir. Kategory G üzerinden hareket edildiği zaman son 2 yılda elde edilen kazançaların ortalaması ele alınarak değerlendirilir. Dolayısıyla son 2 yılda elde ettiğiniz kazançların toplam yıllık tutarı £18,600 ise bu kategori üzerinden de başvuru yapabilirsiniz.

Aşağıdaki Kategorilerde gösterilebilecek her türlü kazançları da İngiltere Aile Birleşimi Vize başvurusunda gelir olarak gösterebilirsiniz.

Category A: Maaşlı olarak bir işverene çalışanların son 6 ayda aldıkları maaş bordrolarının toplamı £9,300 veya üzeri ise bunu gelir olarak gösterebilirsiniz. (Gross Annual Salary üzerinden hesaplanır). Bu kategori üzerinden gelir gösterecekler için başvuru tarihinde kadar kesintisiz 6 aylık bir iş geçmişi yeterli olmaktadır.

Kategori A da maaş hesabı iyi ve dikkatli yapılmalıdır. Mesela ilk 3 ayı aylık £1.200 maaş alan birisinin yıllık geliri £14.400 e gelir. Diyelim ki bu adayın başvuru öncesi son 3 ayda  da maaş artırımı oldu ve aylık £1.900 den almaya başladı doğal olarak bu tutarın yıllık kazancı £22,800 e denk gelecektir. Doğal olarak düşündüğümüzde ilk 3 aylık ve son 3 aylık geliri toplayıp bunu yıllık ortalamayı bulmak için yapmamız yeterli diye düşüneceğiz. Bu şekilde bir hesap yapar ve böyle başvuru yaparsanız vize reddi alırsınız. Bu hesabı Home office çalışanlarının en düşük alınan maaş üzerinden yapılacağı unutulmamalıdır. (£14,400 üzerinden hesaplama yapılacaktır).

Category B: Bu kategori, son 6 altı ayda işveren değişikliği yapanların ve başvuru anında son işverende 6 aydan daha az çalışmış olanların göz önünde tutması gereken bir kategoridir.Bu kategoride olanlar son 1 yıla ait farklı işverenlerden elde edilen tüm kazançları göstererek  başvuru yapabilirler.

Category C: Bu kategori istihdam harici, bir işverene çalışmaktan ziyade başka gelir kaynakları olanların kullanabilecekleri gelir gösterme kategorisidir.

 • Kira Gelirleri.
 • Yatırımlar, Hisse Senetleri, Faiz Gelirleri ve tahvillerden elde edilen gelirler.
 • Banka hesaplarında biriken faiz gelirleri.
 • Eski eşden alınan nafaka ödemeleri
 • Birleşik Krallık Annelik Ödeneği, Yas Ödeneği, Yas Ödeneği ve
 • Dul Ebeveyn Ödeneği
 • İngiltere Savaş Emekli Maaşları Programı, Silahlı Kuvvetler Tazminat Planı ve Silahlı Kuvvetlere İlişkilendirilebilir Yardımlar Programı kapsamındaki ödemeler
 • Lisans eğitimi veya lisansüstü eğitim veya araştırma ile ilişkili bir bakım ödeneği veya ödeneği (kredi değil)
 • Devam eden sigorta ödemeleri
 • Yapılandırılmış bir yasal çözümden devam eden ödemeler
 • Devam eden telif ödemeleri

Category D: Banka Heasabında Birikmiş Paranın kullanıldığı kategoridir. Başvuru sahibinin, eşi, partneri veya her ikisinin birlikte elinde bulundurduğu £16.000  üzerindeki nakit tasarrufun gelir olarak gösterilip kullanılabildiği kategori türüdür. (£16,000 düşüldükten sonraya kalan paranın 2,5 a bölünüp hesaplanmasıyla biriken paradır).

Bankada biriken paranın ne kadarının kullanılabileceğini gösterir örnekler;

Not: Bankada gösterilecek paranın son 6 aydır, ya sizin, ya eşinizin ya da ortak ikinizin hesabında duruyor olduğunu kanıtlamalısınız.

Diyelim Bankada £62,500 Paranız var; Bu paranın ne kadarının kullanılacağı hesabı şu şekilde yapılıyor: Hesapta olan toplam paradan £16.000 Düşülüp geri kalan tutar 2,5 a bölünüyor son elde kalan tutarı da gelir olarak kullanabiliyorsunuz.

£62,500 – £16,000 /2,5 : £18,600 (Yani hesapta bulunan 62,500 GBP nin £18.600 ünü gelir olarak gösterebilirsiniz).

Farklı Tutarlarda örnek verecek olursak:

£40,500 – £16,000 / 2,5 : £9,800

£33,000- £16,000 / 2,5 : 6,800

£16,500 – £16,000 / 2,5 : £200

Kategory D, Kategory A, B, C, ve E (Emeklilik Maaşı) kategorilerinden elde edilen gelirlerle birleştirilip vize başvurunuzda gelir olarak gösterilebilir.

Diğer taraftan Kategori D: Nakit tasarrufları, yani banka hesabındaki biriken para ve Kategori F yani serbest meslek sahibinin 1 yıllık geliri, Birleşik Krallık’ta belirli bir limited şirketin yöneticisi veya çalışanı olarak istihdamdan elde edilen gelirle birleştirilemez.

Tasarruflar, kişisel bir banka / tasarruf hesabında, başvuru sahibi, partneri veya çift adına müştereken nakit olarak tutulmalıdır. Nakit tasarrufunun kaynağının beyan edilmesi şartıyla, tasarruf, bir aile üyesinden veya başka bir üçüncü şahıstan bir hediye de dahil olmak üzere herhangi bir yasal kaynaktan olabilir. Başvuru sahibi ve / veya ortağı, ödünç alınamayan paranın kendi kontrolünde olduğunu teyit etmeli ve başvuru tarihinden en az 6 ay önce banka hesabında tuttuğunu kanıtlamalıdır.

Not: Bu Bankada birikmiş para kategorisini Ankara Anlaşması vizesi sahipleri finansal olarak gösterememektedirler. 

Category E : Kategory E, Başvuru sahibinin eşi ya da partneri tarafından herhangi bir ülkeden alınan Emeklilik maaşı brüt yıllık gelir olarak kullanılabilir.
Yıllık emeklilik geliri, emekli maaşının başvurudan en az 28 gün önce gelir kaynağı haline gelmesi kanıtlandığında kullanılabilir.

Category F: F Kategorisi, Birleşik Krallıkta Serbest Meslek Sahibi (Ankara Anlaşması Dahil), ya da bir Limited Şirket yöneticisi veya çalışanları Aile birleşimi başvurularında son mali yılın tüm kazançlarını göstererek başvuruda bulunabilirler.

Category G : Bu kategoride Birleşik Krallıkta Serbest Meslek Sahibi (Ankara Anlaşması Dahil), ya da bir Limited Şirket yöneticisi veya çalışanları Aile birleşimi başvurularında son 2 mali yılın tüm kazançlarının ortalamasını hesaplayıp bunu göstererek başvuruda bulunabilirler. son 2 yılın toplam geliri, diğer eklenebilecek gelirlerle, £37,600, yani yıllık ortalama £18,600 e denk geliyorsa, (Bir önceki yıl daha çok kazanmış olabilirsiniz), bu son 2 yılda elde ettiğiniz kazançları göstererek başvuruda bulunabilirsiniz.

Aile Birleşimi Vizesi Başvurusu için Önemli Notlar:

Vizeye başvurmadan tüm evraklarınızın ve yıllık gelirinizin belirlenen miktarda olduğundan emin olmalısınız.

Çok dikkatli bir şekilde tüm detayların sıralı ve anlaşılır biçimde özetlendiği ve açıklandığı bir niyet mektubu yazmalısınız. Bu mektubu hem başvuru sahibi hem de İngiltere’de yaşayan eş ayrı ayrı yazmalıdır. (Danışmanlık hizmetimize Niyet Mektubu yazım işlemleri de dahildir).

ingiltere-vizesi-kocak

18 Yaş altı İngiliz Vatandaşı Çocuk Üzerinden Aile Birleşim Vizesi Başvuru koşulları

Öncelikle eğer eşiniz de halen İngiltere de ise eş birleşim vizesi üzerinden başvuru yapmanız gerekmektedir. Eğer durum böyle değilse;

Çocuğunuz 18 yaş altında, İngiliz vatandaşı ya da oturum izni olmalı ve sizin bakımınıza ve yardımınıza ihtiyacı olmalıdır.

Çocuğunuzun yetiştirilmesinde aktif bir rol üstlendiğinizi kanıtlayabilmeli ve vizeniz onaylandıktan sonra da buna devam etmeyi planlamalısınız.

Başvuru için aşağıdaki tarzda belgeler sunabilirsiniz;

Çocuğun Okulundan onu okula götürüp getireceğinizi ve onunla sosyal aktivitelere katılacağınızı gösterir belge alabilirsiniz.

Doktor veya sağlık hizmetleri için gidilecek randevu ve bakım durumlarını gösterir belgeler sunabilirsiniz.

Kısacası çocuğun sizin yanında olmasına ihtiyaç duyulan her türlü durum ve belgeleri sunmalısınız.

Tabi bunlara ek olarak yukarıda açıklanan İngilizce A1 seviyesi de resmi sınav sonucu ile sunulmalıdır.

Çocuk birleşimi vizesi ile 2 yıl 9 ay İngiltere’de kalabilirsiniz. Bu süreden sonra uzatma ya da başka bir vize türüne başvuru yapmalısınız.

Bakıma ihtiyacı olan Aile Yakını Üzerinden Aile Birleşim Vizesi Başvuru Şartları;

Türkiye de yaşayan bakıma muhtaç olan İngiltere vatandaşının Annesi, Babası, Çocukları, Torunları veya kardeşleri için başvuracağı vize türüdür. Bu vize türünde başvuru yapılacak adayın gerçekten bakıma muhtaç olduğu ve bu bakımın Türkiye de olamayacağı kanıtlanmalıdır. İngiltere’den sponsor olacak kişinin 18 yaş üstü olması ya vatandaş ya da daimi oturum iznine tabi olması ve yeterli maddi imkan ve kazanca sahip olması gerekmektedir. (5 yıl boyunca devlet yardımına başvurmadan da getirilecek kişiye bakabilecek maddi imkan ve gelire sahip olmaldır). Bu vize türünün detaylarına şu linkten ulaşabilirsiniz; Apply as an adult coming to be cared for by a relative.

İngiltere Aile Birleşimi Vize Başvurusu için Neden danışmanlık hizmeti almalıyım?

Bu vize türü çok önemli ve hata kaldırmayan bir vize türüdür. Vize başvuru ve IHS ücretlerinin toplamda £3,500 civarında tuttuğunu düşündüğümüzde yapılacak ufak hatalardan gelebilecek vize reddindeki maddi kayıp açıkça görülmektedir. Firma olarak yıllardır bu işleri yaptığımızdan işimizde deneyim sahibiyiz. Üstelik sizlerden çok yüksek ücretler talep etmemekte ve makul fiyatlar sunmaktayız. Danışmanlık almak hem işlem sürenizi kısaltacak hem de ek maliyetler ödeyerek fazla para harcamanızın önüne geçecektir.

Tüm bunların yanında firma olarak tüm, Niyet MektubuTercüme vb. işlemlerinizi bir elden yapıp bütünlüğü sağlamaktayız.

Koçak Vize Bana Nasıl yardımcı olur?

Durumunuza en uygun ve en güncel Almanya aile birleşimi vizesi için gerekli evrakları tarafınıza gönderiyoruz.
Evraklarınız bize ulaştıktan sonra kontrolleri yapıyoruz. Hatalı ya da eksik evrak var ise düzeltilmesini sağlıyoruz.
Randevunuzu alıyoruz.
E-devletten alınacak evrakları alıyoruz, formları ve dilekçelerinizi biz hazırlıyoruz.
Çeviri gerektiren evrakların belirlenmesi ve gerekli çevirilerin yapılması konusunda yardımcı oluyoruz.
Vize başvuru günü Almanya aile birleşimi vizesi başvurunuza birlikte gidiyoruz.

İngiltere Ticari ve Turistik Vize için tıklayınız.

İngiltere Aile Birleşimi vizesi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Rate this post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir