Çin Vizesi: Başvuru Süreci, Gerekli Belgeler Ve İpuçları - Koçak Vize

Çin Vizesi

Çin Vize Başvurusu

Çin Vizesi Başvurusu: Yolculuğunuzun İlk Adımı

Çin, zengin tarihi, kültürel mirası ve etkileyici manzaralarıyla dünya çapında popüler bir seyahat destinasyonu olmuştur. Ancak, bu muazzam ülkeye seyahat etmek için önceden planlama yapmak ve gerekli izinleri almak önemlidir. İşte size Çin vizesi başvurusu sürecinin kapılarını aralayacak kapsamlı bir rehber.

Çin vizesi almak, seyahatinizin amacına bağlı olarak farklılık gösteren bir dizi adım ve belge gerektirir. Bu rehber, turistik, ticari, öğrenci veya çalışma vizesi olsun, her türlü vize başvurusu için gerekli bilgileri sunarak sizlere rehberlik edecek.

Girişimizde, Çin vizesi başvurusu sürecinin genel bir bakışını alacak ve ardından farklı vize türlerini inceleyeceğiz. Turistik hayranlık uyandıran Çin Seddi’ni gezme, ticari iş görüşmeleri yapma, öğrenim veya çalışma fırsatları arama amacına dayanabilir. Hangi amaçla olursa olsun, bu rehber size adım adım rehberlik edecek ve Çin’e olan seyahatinizi daha keyifli hale getirmenize yardımcı olacaktır.

Haydi, Çin vizesi alma sürecini keşfetmeye başlayalım!

WhatsApp Hattı HEMEN BAŞVUR BİZE ULAŞIN

Kaliteli güvenli ve garantili vize hizmeti almak ve vize işlemlerini yapmak için bizim ile iletişime geçiniz.

TELEFON: 0545 571 7 571    Email: info@kocakvize.com

Bilgilendirme

Elçiliğe gitmeden vize alabilirsiniz. Hangi şehirde olursanız olun! yapmanız gereken bizi aramanız yeterli olacak.

ÖNEMLİ !
ÇİN İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU DUYURUSU 

 • Tek giriş, Çift giriş ve Multiple Giriş Çin vize başvuruları (min.) 2 ay ‘da sonuçlanmaktadır.
 • Geriye dönük giriş – çıkış gözetmeksizin herkes başvuru yapabilir
 • Daha Önce Vize için parmak izi olan yolcularımız sadece istenilen evrakları tarafımıza ulaştırılması yeterlidir.
 • Vize İçin parmak izi olmayan yolcularımız istenilen evrakları tarafımıza ulaştırdıktan sonra belirtilen randevu günü ve saati Çin Vize Başvuru Merkezine gelerek parmak izi verecektir.

Çin Vize İstiyor mu?

Çin vize istiyor mu? oldukça merak edilen konulardan biridir. Çin Halk Cumhuriyeti bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının ziyareti için vize talebinde bulunmaktadır.

 • Normal (Bordo Pasaport): -Evet – Çin vize istiyor. Çin için vize almaları gerekmektedir
 • Yeşil Pasaport: -Hayır, 30 güne kadar olan seyahatleri için vize talep etmemektedir.
 • Hususi Pasaport: -Hayır, 30 güne kadar olan seyahatleri için vize talep etmemektedir.
 • Siyah Pasaport: -Hayır, 30 güne kadar olan seyahatleri için vize talep etmemektedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bilmesi gereken en önemli detaylardan biri, Makau ve Hong Kong ziyaretleri için vize alınmasına gerek olmadığıdır. Ancak bu bölgelere gelen kişiler, eğer Çin’e geçeceklerse mutlaka yine ziyaret amaçlarına göre vize almak durumundadır.

Çin vize politikaları değişebilir, bu nedenle seyahat öncesinde güncel ve doğrulanmış bilgilere erişmek için yerel Çin konsolosluğu veya büyükelçiliği ile iletişime geçmeniz önemlidir.

Çin Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çin Vizesi
Çin Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

1. Giriş

Çin vizesi başvurusu, seyahat amacınıza bağlı olarak çevrimiçi veya konsolosluk/elçilik üzerinden gerçekleştirilebilir. Başvuru sürecine başlamadan önce temel bilgileri edinmek önemlidir.

Çin vize başvurusunda bulunmak için öncelikle seyahatinizin gerektirdiği vize kategorisinin belirlenmesi gerekmektedir. Turizm, ticaret, eğitim, aile ziyareti gibi farklılaşan vize kategorileri içerisinde seyahat planınıza uyan vize kategorisini belirlemek, vizenizin onaylanması açısından önemlidir.

Vize türlerine göre farklılaşan vize evrakları, gidiş amacınız doğrultusunda sunacağınız, seyahat planınızı destekleyecek olan belgeleri içermektedir. Uzun süreli bir seyahat için davetiyenizin bulunmaması ya da konaklama planınızın uzun vadeli olmaması vizenizin ret almasını olası kılacaktır. Dolayısıyla vize evraklarınızın birbiriyle çelişmemesi, eksiksiz ve hatasız olması gerekmektedir.

Vize başvurusunda bulunurken unutulmaması gereken önemli detaylardan biri de davetiyedir. Çin turistik vizesi, Çin aile ziyareti vizesi ve Çin ticari vizesi için davetiyenizin bulunması zorunludur. Çin turistik vizesi için Çin’de bulunan bir turizm acentesinden alınabilmektedir. Aile ziyareti ve ticari vize başvurusu için gerekli olan davetiye türleri ise, aile ziyareti için Çin’de bulunan aile üyesi tarafından yollanması gerekirken, ticari vize davetiyesi ise ticari ortak tarafından yollanmak zorundadır.

Davetiyelerin, Çin’e gitme amacını açık ve net bir şekilde ifade etmeli. Ayrıca Çin’de ne kadar süre kalacağınız, masraflarınızın nasıl karşılanacağı gibi detaylar da konsolosluğun dikkat edeceği diğer hususlar arasındadır.

2. Gerekli Belgeler

Çin vizesi için başvuruda bulunmadan önce aşağıdaki temel belgeleri hazırlamanız gerekmektedir:

Çin Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Çin vizesi için gerekli evraklar neler ve başvuru süreci nasıl yönetilir sizlere bilgi vermek istiyoruz. Başvurunuzun onaylanıp, onaylanmayacağı belgelerinizi eksiksiz olarak teslim etmenize bağlıdır. Bu yüzden vize için gerekli evraklar neler bilmeniz gerekir.

Bu evraklar:

 • Pasaport ( tur dönüş tarihi itibariyle en az 6 Ay geçerli, en az 2 vize sayfası boş olmalı ) 
 • Çin Şirketinden alınmış olan davetiyenin aslı veya net taraması.
 • Davet eden firmanın faaliyet belgesi fotokopisi ve faaliyet belgesi üzerinde belirtilen kanuni temsilcisinin kimlik fotokopisi ( önlü, arkalı olmalıdır )
 • Nufus Cüzdanı Fotokopisi ( önlü, arkalı, mümkün ise renkli, değil ise çok net siyah beyaz )
 • 2 adet vesikalık resim (Gözlüksüz, arka zemin beyaz kıyafet koyu renk olacak şekilde)
 • Faaliyet Belgesi son 6 ay içinde Ticaret Odası, Sanayi Odası, Esnaf Odası vs. Odalar’dan alınan faaliyet belgesi Aslı ( son 6 aya, ıslak imzalı ve kaşeli  ait olmalıdır )
 • Vergi Levhası fotokopisi ( 2018 onaylı olanı )
 • Şirket antetli kağıdı üzerine basılmış kaşe imzalı dilekçe aslı Dilekçe örneği ektedir. ( İçindeki bütün boş bölümleri- tarih, adı soyadı, pasaport no, görev, cep telefonu ve aylık net gelir- mutlaka bilgisayarda doldurunuz.)  
 • E-Devlet üzerinden Sabıka Kaydı kopyası ( “sabıka kaydı yoktur” ibaresi altında “arşiv kaydı yoktur” ibaresi de yazmalı )
 • E-Devlet üzerinden SGK Hizmet dökümü ( çalışan için 4A veya işveren için 4B-barkodlu olması gerek )
 • E- Devlet üzerinde Tam Vukuatlı nüfus kayıt örneği.
 • Pasaport  sahibine ait bilgi formu doldurulmalıdır. ( Aşağıdaki ektedir )

Çin vize evrakları başvuracağınız vize türüne göre ekstra belgeler içerebilir. Bu yüzden başvuracağınız vize türü için hangi evrakların istendiğini de incelemeniz gerekir.

3. Vize Türleri

Çin vizesi farklı türleri içerir ve her vize türü için özel gereksinimler ve başvuru prosedürleri bulunmaktadır.

Çin Vizesi Türleri

Çin Vizesi
Çin Vize Türleri

1. Turistik Vize

Turistik vize başvurusu için aşağıdaki belgelere ihtiyaç duyulabilir:

 • Seyahat planınızı desteklemek için hazırlanmış bir dosya.
 • Konaklama yerinizin rezervasyon bilgileri.

2. Ticari Vize

Ticari vize başvurusu için aşağıdaki belgeler gereklidir:

 • İş planınız ve ticaret faaliyetlerinizi destekleyen belgeler.
 • Çin’deki iş görüşmeleri için uygun belgeler.

3. Öğrenci Vizesi

Öğrenci vizesi başvurusu için şu belgeler gereklidir:

 • Çin’deki eğitim kurumundan alınmış kabul mektubu.
 • Öğrenci vizesi için diğer önemli belgeler.

4. Çalışma Vizesi

Çalışma vizesi için gerekli belgeler şunlardır:

 • Çin’deki iş yerinden alınmış iş teklifi veya iş sözleşmesi.
 • Çalışma vizesi için diğer gerekli belgeler.

Detaylı Çin Vize Türleri

C

Vizesi

Çin mürettebat vizesi (C vize) uluslararası ulaşım araçlarını kullanan yabancı mürettebat için verilir: uçak, tren, gemi, sınır ötesi ulaşım faaliyetlerinde bulunan motorlu taşıt sürücüleri ve gemi personelinin birlikte seyahat ediyorlarsa aile bireyleri
D

Vizesi

Çin’de sürekli oturma izni alacak kişiler (Çin’e girdikten sonra 30 gün içerisinde ikamet başvurusunda bulunulmalıdır.)
F

Vizesi

Karşılıklı değişim, ziyaret, araştırma ve benzeri amaçla Çin’e

gidecek kişilerin başvurduğu vize tipi.

L

Vizesi

Turist vizesi alarak grup Çin’e gidecek kişilerin başvurduğu

vize.

M

Vizesi

Ticari faaliyetlerde bulunmak amacıyla Çin’e gidecek kişilerin başvurduğu vize tipi
Q1

Vizesi

Aile birleşimiI- Aile birleşimi için başvurulan vize türü

1- Çin vatandaşının aile bireyi

2- Çin’de sürekli oturma izni olan yabancıların aile bireyleri; mesela eş, anne, baba, çocuk, çocukların eşleri, kardeş, babaanne, anneanne, dede, torun, eşin ailesi (Çin’e e girişten sonra 30 gün içerisinde ikamet başvurusu yapılmalıdır.)

EvlatlıkII- Evlatlık alınan kişinin vize başvurusu

(Çin’e girdikten sonra 30 gün içerisinde ikamet başvurusunda bulunulmalıdır.)

Q2

Vizesi

Çin’e kısa süreli ziyaret amaçlı giriş (180 günden az); Ziyaret amacıyla, Çin’de yaşayan Çin vatandaşlarının  akrabaları ve süresiz olarak Çin’de otuma iznine sahip olan yabancı uyruklu kişilerin akrabaları için verilen vize tipi
S1

Vizesi

Ziyaret amacıyla Çin’de uzun süreli kalma (180 günden fazla); Ziyaret amacıyla Çin’de çalışan, öğrenim gören, ikameti olan yabancı uyrukluların eşleri, anne babaları, onsekiz yaşından küçük çocukları ve eşlerinin anne-babası ve başka özel işler için Çin’e gitmesi gereken kişiler. (Çin’e girdikten sonra 30 gün içerisinde ikamet başvurusunda bulunulmalıdır.)
S2

Vizesi

Ziyaret amacıyla, Çin’de kısa süreli kalma (180 günden az);  Çin’de çalışan, öğrenim gören, ikameti olan yabancı uyrukluların eşleri, çocukları, çocuklarının eşleri, anne babaları, ve eşlerinin anne-babası, kardeşleri, torunları  ve başka özel işler için Çin’e gitmesi gereken kişilerin başvurduğu vize türü
Çin’e sağlık amacıyla gidecek hasta ve ona refakatçi olmak amacıyla gidecek kişilerin başvurduğu vize tipi. (Bir hasta için en fazla iki kişi refakatçi vizesi başvurusunda bulunabilir: Eşler, anne-baba, evlat, evladın eşleri, kardeşler, anneanne, babaanne, dede, torun, eşin annebabası)
X1

Vizesi

Çin’e uzun süreli (180 günden fazla) öğrenim görmek amacıyla giden kişilerin başvurduğu vize tipi.  (Çin’e girdikten sonra 30 gün içerisinde ikamet başvurusunda bulunulmalıdır.)
X2

Vizesi

Kısa sureli (180 günden az) öğrenim görme amacıyla giden kişilerin başvuracağı vize tipi.
Z

Vizesi

Çin’e çalışma amaçlı gidecek kişilerin başvurduğu vize tipi.  (Çin’e girdikten sonra 30 gün içerisinde ikamet başvurusunda bulunulmalıdır.)

Çin Vize Başvuru Formları

Çin kanun ve yönetmeliklerine göre Çin Büyükelçiliği’ne (İstanbul Başkonsolosluğu’na) yapılan tüm vize işlemlerinde başvuruda bulunacak kişiler parmak izi vermelidir.

Aşağıda belirtilen kişiler parmak izinden muaftır: 1) 14 yaşından küçük, 70 yaşından büyük olanlar,

2) Diplomatik, hususi, hizmet  pasaportu sahipleri,

3) 5 sene içerisinde başvuru yaptığı temsilcilikte parmak izi alınmış olanlar,

4) Parmak izi alınamayacak bedensel engeli bulunanlar.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN DİĞER HUSUSLAR

1) Başvuru sahibi bizzat vize bölümün gelerek evraklarını teslim etmeli ve parmak izi vermelidir.

2- Başvuru evrakları mutlaka usule uygun olmalı, evrakların usule uygun olmadığı veya sahte olduğu tespit edilirse, Çin’e giriş amacı ve başvurusu birbirine uygun değilse başvuru kabul edilemez.

3- İlgili ulusal yasalar ve uluslararası anlaşmalar gereğince, herhangi bir egemen ülke ülkesine giriş-çıkış konusunda karar verme yetkisine, kendi ülkesinin kurallarına göre vize verme, vize vermeme, vize verip bunu iptal etme yetkisine sahiptir. Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği (İstanbul Başkonsolosluğu) kanun ve ilgili yönetmeliklere göre vize tipine, giriş-çıkış sayısına, geçerlilik süresine ve kalış süresine, başvuruyu reddetme hakkına ve verilen vizeyi iptal etme yetkisine sahiptir.

İŞVERENLER için VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir.
Gerekli olan vize başvuru formlarını indirerek bizimle 0545 571 75 71 numaradan  iletişime geçiniz.
 İŞVEREN için MÜNFERİT VİZE EVRAKLARI İŞVEREN için GRUP VİZESİ EVRAKLARI
    Münferit Vize Genel Başvuru Evrakları    Grup Vizesi Genel Başvuru Evrakları
    Şirket Dilekçe Örneği    Şirket Dilekçe Örneği
    Bilgi Formu     Bilgi Formu

Çin Vizesi Ücretleri ve Süreç Zamanlaması

çin vize

1. Vize Ücretleri

Farklı vize türleri için uygulanan ücretler ve ödeme yöntemleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca, iade politikalarını da gözden geçirmeniz önemlidir.

Çin Vize ücreti nedir?

Çin vize ücreti seçilecek olan Çin vize kategorisine, kısa ve uzun süreli Çin vize süresine göre değişecektir. Çin vize ücretlerini Çin Konsolosluğu veya vize için danışmanlık eden kurumlar aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Çin vize ücretleri, Türkiye Çin Başkonsolosluğu ve Türkiye Çin Büyükelçiliği tarafından belirlenmektedir.

Giriş SayısıGeçerlilik SüresiÜcret (dolar)
Tek giriş3 ay150
Çift giriş6 ay200
6 ay çok giriş6 ay250

1- Başvurunuz reddedilirse vize ücreti iade edilmez.

2- Çok girişli başvurularının ve ekspres vize başvurularının konsolosluğun

onayından geçmesi gerekir.

2. Başvuru Süreci ve Zamanlaması

Çin Vizesi İşlem Süresi

Çin vize işlem süresi Normal İşlem sunulan evrakların yeterli olması halinde ortalama olarak 7-15 iş günü içerisinde vize başvurunuz sonuçlanmaktadır. Ancak vize başvurusunun yapıldığı dönemlerde yaşanabilecek muhtemel yoğunluklar ya da resmi tatiller gereği, bu sürenin uzama ihtimalinin olduğunun unutulmaması gerekmektedir. Vizesinin kaç günde sonuçlanacağı yukarıda belirtilen muhtemel durumlardan ötürü net olmamaktadır. Bu nedenle planlanan seyahat planınızdan önce başvurunuzu tamamlamanızı, seyahat planınızın aksamaması adına tavsiye etmekteyiz.

Konsolosluk Bölümü ve Çalışma Saatleri

1. Çin Büyükelçiliği Vize Başvuru Kabul Günleri

Pazartesi, Salı, Perşembe 09:30 – 12:00 arasında vize başvurusu ve parmak izi alınır, aynı günler öğleden sonra 15:00 – 17:00 arasında vize dağıtımı yapılır

Çin Vize Başvuru Yöntemleri

Çin Vizesi
Çin Vizesi

1- Başvuru sahibi (http://cova.cs.mfa.gov.cn) web sitesinden kayıt yapmalı ve randevu almalıdır.

2) Çin Vizesi Online Başvuru Formu ve “Teyit Formu” indirilmeli.

3) Vize tipine göre tüm başvuru evrakları hazırlanmalı.

4) Başvuru sahibi randevu tarihi ve saatine göre konsolosluk bölümüne gelerek evraklarını teslim etmeli ve parmak izi vermeli.

5- ICBC Bank’a giderek “Pick Up Form Numarasını” vererek “TR580010900002008107390002″ numaralı ibana vize ücretini ödemeli.

6- Pick Up Form ve Banka Dekontu ile Büyükelçiliğe gelerek pasaportunu ve vizesini almalıdır.

 Yararlı Linkler

1- Online Başvuru Formu (http://cova.cs.mfa.gov.cn)

2- Gerekli Evrak Listesi: F Tipi Vize, L Tipi Vize, M Tipi Vize, Q1/Q2 Tipi Vize, S1/S2 Tipi Vize, X1/X2 Tipi Vize, Z Tipi Vize

Çin’e Giderken Alınması Gerekenler

 • Pasaport
 • Gidiş-Dönüş Uçak bileti rezervasyon
 • Otel rezervasyon
 • Hava durumuna göre hazırlanmış giysiler
 • Firma tanıtım belgeleri
 • Fotoğraf makinesi
 • Kimlik kartı, ehliyet
 • Yurtdışı çıkış pulu
 • Bavulunuzun ağırlığı 32 kg geçmesin
 • Kartvizit katalog vb.
 • İlaçlarınız
 • Elektronik aletler(şarj kablosu, usb bellek, power bank, laptop vb. )

İyi yolculuklar! Vize sahipleri için notlar!

Vize etiketinizdeki bilgilerde herhangi bir hata oluşmadığı takdirde, seyahatinize hiçbir engel yoktur. Pasaportunuzu teslim aldığınızda vize etiketindeki bilgileri lütfen kontrol ediniz. Hatalı bilgilerin düzeltilebilmesi ve vizenin yeniden tanzim edilebilmesi için hatalı bilgileri derhal Vize Acentasına bildiriniz!

Adım Adım Çin Vize Başvuru

Vize Almanın Kolay Yolu

1. Adım: Bizimle İletişime Geçiniz

Durumunuzu analiz ediyoruz ve size özel olarak hazırlanmış Fransa vizesi için gerekli evraklar listesini ücretsiz gönderiyoruz.

2. Adım: Evrakları Bize Ulaştırınız

Bize ulaştırdığınız evrakları kontrol ediyoruz ve dosyanızı Fransa vize başvurusu için hazır hale getiriyoruz.

 1. Adım: Vize Başvurusu Yapıyoruz

Siz gelmeden Çin vize başvurusunu sizin adınıza biz gerçekleştiriyoruz.

Son Adım: İşlem Tamamlandı

Sonuçlanan pasaportu biz teslim alıyoruz ve size iletiyoruz.

Çin Vizesi Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Çin Vize İstiyor mu?

Çin vize istiyor mu oldukça merak edilen konulardan biridir. Çin Halk Cumhuriyeti bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının ziyareti için vize talebinde bulunmaktadır. Her ülkede olduğu gibi gri, yeşil ve siyah pasaport sahibi kişilerin, 30 güne kadar olan seyahatleri için vize talep etmemektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bilmesi gereken en önemli detaylardan biri, Makau ve Hong Kong ziyaretleri için vize alınmasına gerek olmadığıdır. Ancak bu bölgelere gelen kişiler, eğer Çin’e geçeceklerse mutlaka yine ziyaret amaçlarına göre vize almak durumundadır.

Çin ülkesine seyahat edecek Türk ve diğer vatandaşların Çin’e gitmek için aldıkları vizedir. Vize pasaportun içine işlenmekte olup bir nevi izin belgesidir. Çin vize makamları tarafından Çin kanun ve yönetmeliklerine göre Çin’e giriş, çıkış veya Çin üzerinden transit geçiş yapan yabancılara verilen bir izin belgesidir. Çin vize makamları tarafından yabancıların kimlik bilgileri, Çin’e ziyaret amaçları ve pasaport çeşitleri doğrultusunda ayrı olarak diplomatik vize, nezaket vizesi, resmi vize yada normal vize verilir.

çin vize

Çin Vizesi Nasıl Alınır?

Çin vizesi nasıl alınır merak edenler için, süreç nasıl ilerler ve nasıl başvuru yapılır bilgi vermek istiyoruz. Vize almak için yapmanız gereken, sizlerden talep edilen belge ve evrakları eksiksiz olarak tamamlamak ve yetkili kurumlara teslim etmektir. Çin için vize şartları olduğunun da unutulmaması gerekir. Başvurulacak olan türlerine göre kişilerin bazı şartları yerine getirmesi gerekir. Sonrasında ise talep edilen belgelerin, tamamlanarak başvuruda bulunulması gerekir.

Çin Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Çin vize kaç günde çıkar? Vize başvurusu ve vize türünüze göre farklılaşabilen evrakların konsolosluğa teslimi ile tamamlanmaktadır. Bu aşamadan sonra konsolosluğun başvuru evrakınızı değerlendirmesi aşaması devreye girmektedir. Bu aşamada vizenizi onaylama, reddetme yetkisi Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu’na aittir. Vize başvurunuzu değerlendirmeye alan konsolosluğun, sunduğun evrakların ve vize türünüzün içeriğine göre sizlerden ek evrak isteme hakkı olduğunun unutulmaması gerekmektedir. Çin vize sonuçlanma süresi, eksik evrakların tamamlanması ya da ekstra evrak talebinin doğması gibi durumlarında uzayabilmektedir.

Çin Vizesi Veren Kurumlar

1. Çin Halk Cumhuriyeti’nin yurt dışında bulunan büyükelçilikleri ve konsoloslukları ya da Çin Dışişleri Bakanlığı’nın vekalet vermiş olduğu yurt dışında bulunan diğer kurumları yabancılara giriş vizesi vermekten sorumludur.

2. Kamu Güvenliği Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı tarafından kendi görev kapsamları çerçevesinde ilçe seviyesi ve üzeri emniyet müdürlükleri bünyesindeki hudut giriş-çıkış idare organlarına ve ilçe seviyesi ve üzerindeki dışişleri bürolarına yabancıların yurt içine giriş, ülkede kalış ve ikamet izni başvurularını kabul etmek üzere vekalet verilir.

3. Hong Kong Özel İdari Bölgesi Göçmenlik Departmanı: Yabancıların Hong Kong Özel İdari Bölgesi’ne giriş ve çıkış işlerinden sorumludur.

4. Makao Özel İdari Bölgesi Asayiş Emniyet Müdürlüğü: Yabancıların Makao Özel İdari Bölgesi’ne giriş ve çıkış işlerinden sorumludur.

Çin Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Çin Ticari Vizesi Nasıl Alınır? Ticari Çin Vizesi , Çin’e yapılacak olan ticaret amaçlı ziyaretler için başvurulan gereken vize tipidir. Çin de düzenlenen fuar ziyaretleri, firmalarla ile ticari görüşme maksatlı seyahatler , kapsamında değerlendirilir.Çin

Çin Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Çin Turist Vizesi – L Vize olarak adlandırılan vize tipidir. Eşsiz güzellikleri ve kültürü ile turistler için bir cazibe merkezi olan Çin ; Turistik amaç ile ülkeyi ziyaret edeceklere vize uygulamaktadır.

Çin Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

Çin de öğrenim görmek, ileri düzey öğrenim veya staj amacıyla altı ay veya daha uzun sürelik bir dönem için gelen yabancılara verilir. Öğrenim için gerekli olan vize tipidir. Bu vize tipi X seri tipi olarak bilinmektedir.

Çin Vize Reddi

Çin vize reddi karşılaşabileceğiniz olası bir sonuçtur. Vize alımı her ne kadar sadece bürokratik bir işlem olarak gözükse de işlemlerin incelenme esnasında her iki ülkenin yasaları, sizin kişisel davranış alışkanlıklarınız ve hatta uluslararası vize kurallarına olan saygınız önem arz etmektedir. Ret Konuları Çin vize evraklarınızda yaptığınız yanlış beyan, Güncel olmayan evrak, Daha önceki seyahatlerinizde güven sağlayamamış olmanız, Vize tarihlerinize uyumlu davranmamış olmanız, Başvuru formunda verdiğiniz beyanla istenen evraktaki ibrazların birbirini tutmaması, Yanlış kategoriye ait evrak vermeniz, İmza, evrak, davetiye eksikliği gibi sebeplerle başvurunuza ret alabilirsiniz.

İyi yolculuklar! Vize sahipleri için notlar!

Vize etiketinizdeki bilgilerde herhangi bir hata oluşmadığı takdirde, seyahatinize hiçbir engel yoktur. Pasaportunuzu teslim aldığınızda vize etiketindeki bilgileri lütfen kontrol ediniz. Hatalı bilgilerin düzeltilebilmesi ve vizenin yeniden tanzim edilebilmesi için hatalı bilgileri derhal Vize Acentasına bildiriniz!

Yanlış  ya da eksik bilgi için info@kocakvize.com mail adresimize yazınız.

Tüm Vizeler için tıklayınız.

Çin vizesi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz

Rate this post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir