Türkiye’den Romanya’ya Vize Muafiyeti - Koçak Vize

Türkiye’den Romanya’ya Vize Muafiyeti

Türkiye’den Romanya’ya Vize Muafiyeti; Romanya Vatandaşları İçin Vize Kalktı.

Türkiye’den Romanya’ya Vize Muafiyeti

Resmi Gazete’nin bugün yayınlanan sayısında Romanya’ya uygulanan vize muafiyeti yer aldı. Karara göre; Romanya vatandaşlarının Türkiye’ye turistik seyahatlerinde vize uygulanmayacak.

Avrupa Birliği’ne üye ülkelerden olan Romanya’ya, Türkiye tarafından vize muafiyeti tanımlandı.
Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanlığı imzasıyla yer alan karara göre; Romanya vatandaşlarının Türkiye’ye yapacakları her 180 gün içinde azami 90 gün ikamet süreli turistik seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vize uygulanmayacak.

Rumen Vatandaşlarına Vize Muafiyeti Resmi Gazete’de

Romanya’nın kimlik kartı hamili vatandaşlarının, Türkiye’ye yapacakları turistik amaçlı seyahatlerde ve transit geçişlerinde vize muafiyeti sağlanmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Romanya’dan Türkiye’ye Vize Kalktı.

Romanya’dan Türkiye’ye Vize Kalktı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre, Romanya’nın kimlik kartı hamili vatandaşlarının, Türkiye’ye yapacakları her 180 gün içinde azami 90 gün ikamet süreli turistik amaçlı seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vize muafiyeti sağlanacak.

Söz konusu karar, 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu’nun 18’inci maddesi gereğince verildi.

Romanya Vizesi hakkında detaylı bilgi almak ve okumak isterseniz yazımıza tıklayınız. https://www.kocakvize.com/romanya-vizesi/Romanya Vizesi

Romanya Vizesi

Rate this post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir