Bahreyn Vizesi - Koçak Vize

Bahreyn Vizesi

Bahreyn Vize Başvurusu

Bahreyn Krallığı’na seyahat edecek umuma mahsus pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabidir. Vatandaşlarımızın Bahreyn vizesi almaları gerekmektedir. Vatandaşlarımızın 30 gün süreli e-vizelerini Bahreyn’ seyahat etmeden önce almaları gerekmektedir.

İki ülke resmi pasaport hamilleri 90 güne kadar seyahatlerinde karşılıklı olarak vizeden muaftırlar.

Türkiye Cumhuriyeti Hususi, Diplomatik veya Hizmet Pasaportu hamili şahısların, 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan vize başvuruları için Bahreyn vizesi başvurusunda bulunma mecburiyetleri bulunmamaktadır.  

Bahreyn Vizesi

Bahreyn’e seyahat edecek olan umuma mahsus pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Bahreyn’e yapacakları turistik seyahatlerinde 15 gün ikamet süreli vizelerini sınır kapılarında alabilmektedir. Ancak seyahatin daha sağlıklı koşullarda yürüyebilmesi için vizenin seyahate başlamadan alınmalıdır. Gerekli durumlarda ikamet süresi 15 gün daha uzatılabilmektedir.

Buna karşılık Ulusal (Umuma mahsus) pasaport hamili Bahreyn vatandaşları da Türkiye’ye yapacakları seyahatler için 30 gün geçerli vizelerini sınır kapısından alabilmektedir.

Bahreyn Vizesi
Bahreyn Vizesi

Bahreyn Vizesi Nasıl Alınır?

Bahreyn’e seyahat edecek olan umuma mahsus pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Bahreyn’e yapacakları turistik seyahatlerinde 15 gün ikamet süreli vizelerini sınır kapılarında alabilmektedir. Ancak seyahatin daha sağlıklı koşullarda yürüyebilmesi için vizenin seyahate başlamadan alınmalıdır. Gerekli durumlarda ikamet süresi 15 gün daha uzatılabilmektedir.

Bahreyn Vizesi başvurusu yapmadan önce ilk iş olarak seyahatimizin türüne karar vermeniz gerekmektedir. Vize türlerini sayfanın sağ bölümünde bulunan Bahreyn Vize Türleri listesinden görebilirsiniz. Hangi tür vize alacağınızı belirledikten sonra yapmanız gereken ikinci aşama Online Vize Başvuru Formu doldurmanız gerekmektedir. Form doldurulup Bahreyn Vizesi için gerekli evraklar hazırlandıktan sonra vize ücreti ödenir.  Ardından evraklar İstanbul Bahreyn Konsolosluğu ya da Ankara Bahreyn Büyük elçiliğine iletilir. Online olarak konsolosluktan randevu alınır. Randevu vakti geldiğinde vize başvurusu sahibi bizzat Ankara Büyük elçiliğine ya da İstanbul konsolosluğuna giderek parmak izi verir ve yetkililer ile mülakat yapar. Mülakat aşamasını da tamamlandıktan sonra vize başvurusunun sonucunu bekler.

Türkiye’nin hangi şehrinde ikamet ederseniz edin Bahreyn Vizesi almak için İstanbul Bahreyn Konsolosluğu ya da Ankara Bahreyn Büyükelçiliği vize başvuruları şahsen yapılmaktadır. Ancak Bahreyn Vizesi için gerekli evrakları hazırlarken ve Bahreyn Vizesi için randevu alma aşamalarında bir sorun ile karşılaşacağınızdan endişe ediyorsanız bu işlemleri profesyonel danışmanlık şirketleri aracılığı ile yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Bahreyn Vizesi Başvurusu için başvuru sürecinizi başlatmak için hemen Bahreyn Vizesi Başvuru Formu bağlantımızdan formu doldurun. Bahreyn Vizesi almak için gerekli tüm aşamaları profesyonel danışmanlarımız aracılığı ile evinizden dahi çıkmadan gerçekleştirebilirsiniz. Size yalnızca randevu tarihinizde mülakata katılmak kalır.

Bahreyn Vize Başvurusu

Bahreyn’e seyahat etmek isteyen kişilerin Bahreyn Büyükelçiliği’ne vize müracatında bulunmaları gerekmektedir. Vize başvurusunda bulunmak için Bahreyn Konsolosluğunun belirlemiş olduğu evrakları eksiksiz ve doğru şekilde hazırlamak gerekmektedir. Başvuru evraklarında bulunan vize başvuru formu İngilizce ya da Türkçe olarak ve büyük harflerle doldurulmalı ve başvuru formunda belirtmiş olduğunuz bilgileri orjinal evraklar ile desteklemeniz gerekmektedir. Formu imzalamayı unutmayınız.

Hazırlamış olduğunuz evrakları Vize Randevu Ofisine gönderebilir ve sizin adınıza en kısa zamanda vize başvurusu yapılması talebinde bulunabilirsiniz. Başvuru evraklarını tek başınıza doğru şekilde doldurmak konusunda tedirginlik hissediyorsanız vize temsilcilerimizden sizin adınıza evrak takibini yapmalarını isteyebilirsiniz.

Bahreyn Vizesi
Bahreyn Vizesi

Bahreyn Vize Türleri:

 • Bahreyn Turistlik vize
 • Bahreyn Ticari Vize
 • Bahreyn Eğitim Vizesi
 • Bahreyn Çalışma Vizesi
 • Bahreyn Oturum Vizesi

Bahreyn e-vize

Bahreyn e-vize, Resmi adı Bahreyn Krallığı olan ülkeye yabancıların giriş yapabilmesini sağlayan elektronik izin belgesidir. Geçerli bir vizesi olmayan ya da vize muafiyeti olmayan herkes için başvuru yapılması gerekmektedir. Ülkenin İçişleri Bakanlığı 2014 yılının Ekim ayı itibariyle, sayısı 100’den fazla ülke için uygulanacak olan online vize sistemini geliştirmiştir. Elektronik vize, internet bağlantısı olan herhangi bir cihaz ile kolaylıkla başvuru yapılabilen bir vize uygulamasıdır. Bunun yanı sıra konsolosluk başvurularında olduğu gibi mesleki belgeler, banka hesap dökümü ve geçim belgelerinin sunulmasına gerek yoktur.

Bahreyn E-Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bahreyn online başvuru elektronik vize servisi üzerinden yapılan 3 aşamalı bir vize başvurusudur. Bunlar; form doldurma, evrak yükleme ve ödeme aşamasıdır. Gerekli evraklar ile Bahreyn vize ücreti konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Başvuru formu; kişisel bilgiler, pasaport bilgileri, ulaşım bilgileri, seyahat bilgileri vb. alanları içeren elektronik bir formdur. Hatasız bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Basit bir harf hatası bile vizenin reddedilmesine sebep olabilir. Formun ilgili bölümlerinin eksiksiz bir şekilde doldurulmasının ardından başvuru evrakları çevrimiçi olarak istenen formatlarda sisteme yüklenmektedir. Ödemenin yapılması ile başvuru tamamlanır.

Vize başvurusu sonucu ortalama 3 iş günü içerisinde e-vize servisi tarafından iletilmektedir. Onaylanan vize çıktısının seyahat boyunca bulundurulması ve gerektiğinde sınır yetkililerine ibraz edilmesi gerekmektedir. E-vize sistem üzerinden sorgulanabilen bir vizedir. Fakat olası bir aksaklığa karşı ülkeye giriş yaparken bulundurulması gerekmektedir.

Bahreyn Vizesi
Bahreyn Vizesi

Bahreyn E-Vize için Gerekli Belgeler

Bahreyn vizesi için gerekli evraklar şu şekildedir;

 • Pasaport: Seyahat dönüşü itibariyle minimum 6 ay daha geçerli olmalıdır.
 • Biyometrik Fotoğraf: Güncel (Son 6 ay içerisinde çekilmiş) olması gerekmektedir.
 • Kimlik kartı: Kimliğin arka ve ön yüzünün taraması
 • Dönüş Bileti: Dönüş uçak biletinin kopyasının başvuruda sunulması zorunludur.
 • Otel rezervasyonu
 • Banka hesap dökümü

Bahreyn Vize Ücreti

Vize türüne ve süresine bağlı olarak vize ücreti değişmektedir.

Bahreyn Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Bahreyn vize işlemlerinde kullanılacak pasaportta vizenin işlenebilmesi için en az 2 boş sayfa bulunmalıdır. Aksi durumda vize için müracaat eden kişiler pasaportlarını yenilemelidir.
 • Resmi tatiller vize işlemlerinin neticelendirilmesini etkileyeceği için seyahat planlarında aksamalara neden olabildiğinden, Bahreyn Konsolosluğu’na vize için müracaat edecek şahıslar, vize müracaatının Bahreyn ve Türkiye resmi tatillerine (Paskalya, Şeker Bayramı, Kurban Bayramı, Noel, Yılbaşı / Yeni Yıl) tekabül edip etmediğine dikkat etmelidir
 •  Bahreyn Konsolosluğu’na vize işlemleri için sunulacak pasaportun geçerlilik süresi seyahatin bitiminden sonra 6 ay daha devam etmektedir.
 • 12-18 yaş arası (Reşit olmayan) kişiler vize başvurularını ebeveynleri, yasal vasi ile birlikte ya da bu kişilerin iznini beyan eden noter tasdikli belge ile yapmalıdır.
 • Bahreyn Konsolosluğu‘na vize için ibraz edilen seyahat belgesi (pasaport) 10 yıldan eski olmamalıdır.

Sık Sorulan Sorular ve Cevaplar (SSS)

Bahreyn Vizesinden Kimler Muaftır?

– Ulusal (Umuma Mahsus, Bordo) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Bahreyn Krallığı’na giriş yapmak için Bahreyn vizesi alma mecburiyetindedirler.

– Hususi (Yeşil) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportu ve Diplomatik (Siyah veya Kırmızı) Pasaport hamili olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 180 günde 90 günü aşmayan seyahatleri için Bahreyn vize işlemlerine tabi tutulmamaktadırlar.

Bahreyn Kapıda Vize Veriyor mu?

Bahreyn umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşlarına Bahreyn’e yapacakları turistik seyahatlerinde vizelerini sınır kapılarında 15 gün ikamet süreli (gerektiğinde 15 gün uzatılabilmekte) olarak verilmektedir.

Bahreyn Vize İstiyor mu?

Evet. Bahreyn’e seyahat planı bulunan bordo (umuma mahsus) pasaport sahibi vatandaşlarımız maksimum 90 güne kadarki kalışları için vize almak zorundadırlar. Yeşil, gri ve diplomatik pasaport sahipleri ise 90 güne kadarki kalışlar için Bahreyn vize uygulamalarından muaftırlar.

Pek çok başvuru sahibinin sıklıkla sorduğu soru Bahreyn’e kapı vizesi olup olmadığıdır. Bahreyn’e kısa süreli seyahatleriniz için kapı vizesi uygulaması mevcut değildir ve sınırda herhangi bir vize işlemi yapılmamaktadır. Bahreyn vizesi elektronik bir vize olup pasaportunuzun üzerine herhangi bir vize sticker’ı yapıştırılmamaktadır. Bahreyn’e seyahat planı bulunan kişilerin barkodlu e vize çıktılarını pasaportlarıyla beraber yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Bahreyn vizesi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bizim ile iletişime geçerek vize başvurusu yapabilirsiniz.

Rate this post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir