Liberya Vizesi - Özgürlerin Toprağı - Koçak Vize

Liberya Vizesi

Merhabalar! Liberya Vizesi sayfamıza Hoş geldiniz. Liberya vizesi istiyor mu? Liberya’ya vize var mı? Liberya vizesi nasıl alınır?  Sizler için bütün bilgileri yazdık. Eğer Liberya’ya vize almak istiyorsanız bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

TELEFON 0545 571 7 571     E-mail: info@kocakvize.com

Liberya, resmî olarak Liberya Cumhuriyeti; Batı Afrika kıyısında, kuzeybatıda Sierra Leone, kuzeyde Gine, doğuda Fildişi Sahili’ne sınırları bulunan bir ülke. Anlamı “özgürlerin toprağı” olan Liberya, daha önceden köleleştirilmiş Afrika asıllı Amerikalıların özgür çocukları tarafından kurulmuştur.

Liberya Vizesi

Liberya vizesi Türkiye vatandaşlarının, Liberya’yı ziyaret etmek istediğinde alması gereken izindir. Ülkeler arasında yapılan seyahatlerde bilindiği üzere istisna durumlar hariç pasaport ve vize zorunluluğu vardır. Standart olan bordo pasaporta sahip olan kişilerin, Liberya ziyaret amacına göre vize başvurusunda bulunması gerekir. Vize başvuru sürecinde, tüm adımların doğru yapılması gerekir. Bu süreçte sorun yaşamamak ve işlem adımlarında hata yapmamak adına danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Liberya Vizesi Nasıl Alınır?

Liberya seyahatine çıkmak isteyen vatandaşlar Liberya vize istiyor mu? veya nasıl vize alınır gibi sorular sorabilir. Öncelikle Liberya, Yeşil, Gri ve Siyah pasaportu olanların dışında kalan bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarından vize istenmektedir. Vize başvurusunda bulunacak olan vatandaşların bu süreçte ziyaret amaçlarını açıkça belirtmeleri gerekir. Çalışma vizesi için başvuracak olan vatandaşların, ülkede aktif olarak faaliyet gösteren şirketlerden İngilizce veya Fransızca davet alması şarttır. Bunlara ek olarak sahip oldukları bordo pasaportun son 10 yıl içinde çıkarılmış olması gerekir. Liberya vizesi nasıl alınır? merak edenlerin, gerekli şartları yerine getirmesi ve istenilen evrakları eksiksiz olarak tamamlayarak, gerekli kurumlara başvurması gerekir. Vize başvuruları için yetkili kurumlar, konsolosluklar ve büyükelçiliklerdir.

Liberya Vizesi İçin Gerekli Belgeler

liberya-vizesi

Liberya vize için gerekli evraklar nelerdir konusu, üzerinde önemle durulması gereken bir konudur. Vize için başvuracak olan vatandaşların, mutlaka istenilen belge ve evrakları eksiksiz olarak tamamlaması gerekir. Vize başvurusunda talep edilen evraklar, Liberya Ankara Büyükelçiliği başta olmak üzere Liberya İstanbul Büyükelçiliğine ve yetkilendirilen vize başvuru merkezlerine teslim edilir. Vize başvurusu için talep edilen evraklar şöyledir:

 • Pasaport (Vizenin bitiminden itibaren 6 ay daha geçerli olan ve en az 2 sayfası boş olan pasaport)
 • Vize talep dilekçesi
 • Vize başvuru formu
 • Biometrik resim 2 adet
 • SarıHumma Aşı kartı (sarıhumma aşısı nerede yapılır?)
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Dilekçe (Liberya konsolosluğuna hitaben; hangi amaçla, ne kadar süre gidilmek istenildiğinin bilgisini içerecek şekilde yazılmış)
 • Banka hesap dökümleri

***İşverenlerden ek olarak;

 • İmza sirküleri
 • Vergi levhası
 • Faaliyet belgesi gibi.

***Çalışanlar için ek olarak;

 • 4A hizmet dökümü
 • SGK işe giriş bildirgesi
 • Maaş bordrosu gibi belgeler.

***Fuar gezileri için;

 • Fuar davetiyesi vb.

***Çalışma ve ticari vizeler için;

 • Faaliyet belgesi
 • Şirketin imza sirküleri
 • Vergi levhası fotokopisi
 • Ticari sicil gazetesi.
Ülkeye girerken getirilen döviz miktarı ve seyahat sonunda çıkarılması gereken döviz miktarının beyan edilmesi gerekir. Liberya vize evrakları hakkında daha fazla bilgi almak için konsolosluğa veya vize başvuru merkezlerine başvurulabilir.

Evraksız Liberya Vizesi

Evraksız Liberya vizesi, Liberya’e seyahat etmek isteyen ancak konsolosluk tarafından talep edilen evrakların karşılamakla uğraşmak istemeyen kişilerin başvurduğu bir yöntemdir. Buna göre, görüşme sağladığınız acenta, sizin için bir davetiye mektubu temin eder ve böylece evraksız olarak vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Sadece sizden birkaç tane evrak talep edilir. Onlarda zaten temin edilmesi çok zor evraklar değildir. Bu evraklar:

 • En az 9 ay daha geçerliliği olan pasaportun aslı
 • 2 adet vesikalık resim
 • Önlü arkalı nüfus cüzdanı fotokopisi
 • İletişim bilgileriniz

Liberya vizesi evraksız alınmak istendiğinde temin edilmesi gereken tek belge ve evraklar bu şekildedir.

LİBERYA VİZE BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ!

 • Liberya Vizesi Almanız için geri kalan diger Evraklar Firmamız Tarafından Temin Edilecektir.
 • Türkiye’nin her ilinden başvurulara Liberya Vizesi 
 • Elçiliğe gelmenize gerek kalmadan biz sizin adınıza LiberyaVizesi işlemleri yapıyoruz. Muracaat edip alıp size geri gönderiyoruz.
 • İstanbul ve Ankara dışındaki diğer illerde yaşayan vatandaşlarımız bize Yurtiçi Kargo veya Aras kargo ile yollayabilirler.

 ****Sahra Altı Afrika Ülkeleri Vize firmamız Tüm Afrika Ülkelerine vize almak için ECOWAS, Africa Birliği Örgütüne Akredite olmuştur. 

Liberya Vize Türleri

Liberya vizesi almak isteyen vatandaşlar farklı vize türleri için başvuruda bulunabilir. Liberya turist vizesi en sık başvurulan vize türlerinden biridir. Bunun yanı sıra başvurulan vize türleri aşağıdaki gibidir:

 • Liberya Ticari Vize
 • Liberya Geçici Çalışma Vizesi
 • Liberya Çalışma Vizesi
 • Liberya Ziyaret Vizesi
 • Liberya Eğitim Vizesi
 • Liberya Fuar Vizesi
 • Liberya Kültürel Vize
 • Liberya Basın Vizesi
 • Liberya Tıbbi Tedavi Vizesi

Liberya vizelerinde sadece ülkeye gidiş sebebine göre değil aynı zamanda ülkeye kaç kez girip çıkacağınıza göre de vize türleri ortaya çıkar. Çok girişli veya tek girişli olarak bu vize türleri ayrılır. Liberya ticari vize ülkemizde üretilen ürünlerin veya sunulan hizmetlerin, ülkeye tanıtılması ve orada hizmet veren firmalarla ticari bağlantılar kurulması yapılacak olan ziyaretler için kullanılan vize türüdür. Kısacası ülkeye tamamen ticari amaçlarla gitmek isteyen kişilerin alması gereken bir vizedir. 1 aylık tek girişli olarak ve 3 aylık çok girişli şeklinde verilir.

Liberya Çalışma Vizesi

liberya çalışma vizesi 

Liberya çalışma vizesi Liberya’e çalışmak için gitmek isteyen Türk vatandaşlarının alması gereken vize türüdür. Liberya Hükümeti ülkeye yapılacak olan gezilerde, kişilerin vize sürecinde daha az vakit kaybetmesi ve gereksiz evraklarla uğraşılmaması için, vizeleri kategorilere ayırmaktadır. Çalışmak amacıyla gitmek isteyenler için de çalışma vizesi istenir. Çalışmak için ülkeyi ziyaret etmek isteyen kişilerin bölgede kaldıkları süre boyunca kalacakları yere, ödeyecekleri vergiye ve genel anlamdaki yükümlülüklerine göre farklı kategoride değerlendirilmesi gerekir. Turist vizesi ile ülkeyi ziyaret edenlerin ülkede çalışması mümkün değildir. Liberya vize formu ve diğer evraklara ek olarak bazı belgeler istenebilir. Bu belgeler:

 1. Liberya Çalışma Bakanlığı tarafından onaylı, Liberya’da bulunan firma ile yapılan iş sözleşmesi
 2. Ülkeye geri döneceğinize dair taahhütname
 3. Liberya Çalışma Bakanlığı tarafından onaylı geçici çalışma izni
 4. Şirket tarafından, antetli kağıdına Liberya Konsolosluğuna hitaben yazılan vize talep dilekçesi

Liberya Vize Başvurusu

Liberya vize başvurusu konusunda kişilerin dikkatli ve özenli olması gerekir. Bu süreç içinde özellikle gerekli evrakların eksiksiz tamamlanması çok önemlidir. Özellikle Liberya vize başvuru formu eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması gerekir. Başvuru sürecinde gerekli evrakların neler olduğunun öğrenilmesi ve evrakların eksiksiz olarak tamamlanması için danışmanlık desteği alabilirsiniz. Böylece süreci çok daha başarılı yürütebilir ve başvurusu sürecinde karşınıza çıkabilecek sorunları engelleyebilirsiniz. Sonuç olarak başvurunuza çok daha kısa sürede olumlu sonuç alabilirsiniz.

Liberya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Liberya vizesi kaç günde çıkıyor konusu özellikle tatil planı yapan kişiler için çok önemli bir detaydır. Liberya vizesi diğer ülke vizelerine göre çok daha kısa sürede sonuçlanan bir vize türüdür. Vize için başvuru yaptıktan sonra ortalama 2-10 gün içinde sonuçlanacaktır. Bu yüzden de seyahatinizden önce ortalama 10-15 gün içinde başvuru yapmanız gerekir. Bazı durumlarda ek evrak isteme durumu söz konusu olacağı için ne kadar erken başvuru yapılırsa o kadar iyi olacaktır. Liberya vize işlemleri için gerekli olan süre genel olarak bu kadardır.

Liberya Vizesi Nereden Alınır?

Liberya’dan Türkiye’ye vize vermekle yetkili olan kurumlar Liberya Ankara konsolosluğu ve İstanbul büyükelçiliğidir. Başvuru için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine gidilebilir ancak bu kurumlar size vizeyi veremez. Nihai olarak vize başvurunuzu kabul edecek ve olumlu veya olumsuz sonuçlandıracak olan Liberya Ankara konsolosluğu ve İstanbul büyükelçiliğidir. Vizenizi, bu kurumlardan alabilirsiniz. Bizleri takipte kalın

Liberya Vize Ücreti

Vize Harç Tarifesi
Tek GirişKonsoloslukHizmet BedeliToplam
3 Aylık100 usd50 usd150 usd
6 Aylık120 usd50 usd170 usd
    
Çoklu GirişKonsoloslukHizmet BedeliToplam
3 Aylık180 usd50 usd230 usd
6 Aylık220 usd50 usd270 usd
    
Ekspres vize (2 İŞ GÜNÜ )
Tek GirişKonsoloslukHizmet BedeliToplam
3 Aylık150 usd50 usd200 usd
6 Aylık170 usd50 usd220 usd
    
Çoklu GirişKonsoloslukHizmet BedeliToplam
3 Aylık200 usd50 usd250 usd
6 Aylık300 usd50 usd350 usd
***Vize başvuru sürecinde sizlerden evrakların hazırlanması ve başvuru için belirli bir ücret talep edilir. Liberya vize ücreti talep edilen vize türüne göre belirlenmektedir. Ülkeyi ziyaret etme amacınıza göre sizlere vize verildiği için ve sizler de bu vize türüne göre başvuru yapacağınız için ücret konusu da değişiklik gösterecektir.

Sık Sorulan Sorular

Liberya vize süresi bitmeden yeniden vize almak için başvurulabilir mi?

Daha önceden aldığınız bir Liberya vizeniz varsa, süresi bitmeden tekrar vize başvurusunda bulunamazsınız. Seyahat planlamanız ile vize sürenizin bitişi arasında bir çakışma durumu varsa buna göre seyahat planlaması yapmanızı öneririz.

Liberya’da vize süremden daha uzun süre kalırsam ne olur?

Liberya ve benzeri ülkelerde vize sürenizden daha uzun süre kalmanız halinde sizlerden gümrük vergisi talep edilecektir. Bunu bilerek dikkat etmeniz ve vize sürenize mutabık kalmanız gerekir.

Liberya’da vize süremden daha uzun kalmam gerektiğinde ne yapmam gerekir?

Liberya’da vize sürenizden daha uzun süre kaldığınızda gümrük vergisi ödememek için, seyahatinizin neden uzadığını belirten bir bildirimde bulunmanız gerekir. Eğer yaptığınız bildirim kabul edilirse ancak kalma sürenizi uzatabilirsiniz.

Liberya vizesi almak zor mu?

Liberya için vize almanın çok kolay olmadığını belirtmemiz gerekir. Her vize türü için prosedür değişse de genel anlamda süreci doğru yönetmeniz önemlidir.

Liberya Büyükelçiliği veya Konsolosluğunu Nerede Bulabilirim?

Aşağıdaki ülkelerde Liberya’nın diplomatik temsilciliklerini bulabilirsiniz:

Liberya Fahri Konsolosluğu

Dünyadaki Liberya Büyükelçilikleri

 • Liberya Büyükelçiliği Brüksel, Belçika
 • Yaounde, Kamerun’daki Liberya Büyükelçiliği
 • Liberya Büyükelçiliği Pekin, Çin
 • Demokratik Kongo Cumhuriyeti Kinşasa’daki Liberya Büyükelçiliği
 • Abidjan , Fildişi Sahili Liberya Büyükelçiliği
 • Liberya Büyükelçiliği Kahire, Mısır
 • Addis Ababa, Etiyopya Liberya Büyükelçiliği
 • Liberya Büyükelçiliği, Paris, Fransa
 • Berlin’deki Liberya Büyükelçiliği , Almanya
 • Akra’daki Liberya Büyükelçiliği , Gana
 • Liberya Büyükelçiliği Konakri, Gine
 • Liberya Büyükelçiliği Roma, İtalya
 • Tokyo’daki Liberya Büyükelçiliği , Japonya
 • Kuveyt Şehri, Kuveyt Liberya Büyükelçiliği
 • Rabat, Fas Liberya Büyükelçiliği
 • Abuja, Nijerya Liberya Büyükelçiliği
 • Doha, Katar Liberya Büyükelçiliği
 • Liberya Büyükelçiliği, Riyad, Suudi Arabistan
 • Dakar’daki Liberya Büyükelçiliği , Senegal
 • Liberya Büyükelçiliği, Freetown, Sierra Leone
 • Liberya Büyükelçiliği Pretoria , Güney Afrika
 • Londra’daki Liberya Büyükelçiliği, Birleşik Krallık
 • Washington, DC, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Liberya Büyükelçiliği

Dünya çapındaki Liberya konsoloslukları

 • Buenos Aires, Arjantin Liberya Fahri Başkonsolosluğu
 • Bangladeş , Dakka’daki Liberya Fahri Başkonsolosluğu
 • N’Djamena, Çad’daki Liberya Fahri Konsolosluğu
 • Willemstad, Curaçao’daki Liberya Fahri Başkonsolosluğu
 • Limasol, Kıbrıs’taki Liberya Fahri Başkonsolosluğu
 • Libreville, Gabon’daki Liberya Fahri Konsolosluğu
 • Banjul, Gambiya’daki Liberya Fahri Konsolosluğu
 • Liberya Fahri Konsolosluğu Tiflis, Gürcistan
 • Bremen’daki Liberya Fahri Konsolosluğu Almanya
 • Düsseldorf, Almanya’daki Liberya Fahri Konsolosluğu
 • Leipzig’deki Liberya Fahri Konsolosluğu , Almanya
 • Münih’daki Liberya Fahri Konsolosluğu Almanya
 • Atina, Yunanistan’daki Liberya Fahri Başkonsolosluğu
 • Yunanistan Selanik’teki Liberya Fahri Konsolosluğu
 • Liberya Fahri Konsolosluğu Yeni Delhi, Hindistan
 • Tangier, Fas’daki Liberya Fahri Konsolosluğu
 • Lagos’daki Liberya Konsolosluğu Nijerya
 • Oslo, Norveç’teki Liberya Fahri Başkonsolosluğu
 • Moskova’daki Liberya Fahri Konsolosluğu Rusya
 • Madrid, İspanya Liberya Fahri Başkonsolosluğu
 • Las Palmas de Gran Canaria’daki Liberya Fahri Konsolosluğu , İspanya
 • Uganda Kampala’daki Liberya Fahri Konsolosluğu
 • Dubai’daki Liberya Başkonsolosluğu Birleşik Arap Emirlikleri
 • New York’daki Liberya Başkonsolosluğu Amerika Birleşik Devletleri
 • Tampa’daki Liberya Fahri Konsolosluğu , Amerika Birleşik Devletleri

Liberya’ya Giderken Alınması Gerekenler

 • Pasaport
 • Aşı Kartı
 • Gidiş-Dönüş Uçak bileti rezervasyon
 • Otel rezervasyon
 • Hava durumuna göre hazırlanmış giysiler
 • Firma tanıtım belgeleri
 • Fotoğraf makinesi
 • Kimlik kartı, ehliyet
 • Yurtdışı çıkış pulu
 • Bavulunuzun ağırlığı 32 kg geçmesin
 • Kartvizit katalog vb.
 • İlaçlarınız
 • Elektronik aletler(şarj kablosu, usb bellek, power bank, laptop vb. )

İyi yolculuklar! Vize Sahipleri İçin Notlar!

Vize etiketinizdeki bilgilerde herhangi bir hata oluşmadığı takdirde, seyahatinize hiçbir engel yoktur. Pasaportunuzu teslim aldığınızda vize etiketindeki bilgileri lütfen kontrol ediniz. Hatalı bilgilerin düzeltilebilmesi ve vizenin yeniden tanzim edilebilmesi için hatalı bilgileri derhal Vize Acentasına bildiriniz!

Yanlış  yada eksik bilgi için info@kocakvize.com mail adresimize yazınız.

Liberya vizesi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederim. Bizim iletişime geçebilirsiniz

Rate this post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir