Kenya'ya Girişte Vize Zorunluluğu Kalktı - Koçak Vize

Kenya’ya Girişte Vize Zorunluluğu Kalktı

Kenya’ya Girişte Vize Zorunluluğu Kalktı, Kenya, tüm ülkelere vize zorunluluğunu kaldırarak 2027 yılında turist sayısını 4,5 milyona çıkarmayı hedefliyor. Bu kararla Kenya, kapılarını tüm dünyaya açarak yabancı turist potansiyelini artırmayı amaçlıyor.

Kenya Göç İdaresi Genel Sekreteri Julius Bitok, Kenya’ya gelecek ziyaretçilerin Elektronik Seyahat İzni (ETA) sistemini kullanarak ülkeye giriş yaptığını ve bu yolla vize almalarına gerek kalmadığını ifade etti.

Kenya’ya Girişte Vize Zorunluluğu Kalktı

Kenya, tüm ülkeler için vize muafiyeti uygulamasını duyurdu. Kenya, bu uygulama ile tüm ülkelerden gelen turistlerin ülke turizmine katkı sağlamayı hedefliyor.

Ulusal basındaki habere göre, Kenya Göç İdaresi Genel Sekreteri Julius Bitok, vizesiz giriş yapan ilk yolcuların Jomo Kenyatta Havalimanı‘na indiği bilgisini paylaştı. Bitok, ziyaretçilerin Elektronik Seyahat İzni (ETA) sistemini kullanarak Kenya‘ya giriş yaptığını ve bu yolla vize almalarına gerek kalmadığını ifade etti.

Kenya Vizesi Kalktı

kenya vizesi kalktı

Şimdiye kadar yaklaşık 5 bin ETA başvurusunun olduğu bilgisini paylaşan Bitok, 2 binden fazla başvurunun onaylandığını duyurdu. Kenya Devlet Başkanı William Ruto, İngiltere’den bağımsızlığı kazanmalarının 60’ıncı yılı dolayısıyla 12 Aralık’ta düzenlenen törende 2024 itibarıyla ülkeye girişte vize şartını kaldıracaklarını duyurmuştu. Kenya, tüm ülkelere vize zorunluluğunu kaldırmasıyla 2027’de turist sayısını 4,5 milyona çıkarmayı hedefliyor.

Kenya, tüm ülkelere vize zorunluluğunu kaldırarak 2027 yılında turist sayısını 4,5 milyona çıkarmayı hedefliyor.

Bu kararla Kenya, kapılarını tüm dünyaya açarak yabancı turist potansiyelini artırmayı amaçlıyor.

Rate this post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir