Bahreyn E-vize; Bahreyn Online Vize - Koçak Vize

Bahreyn E-vize; Bahreyn Online Vize

Bahreyn Krallığı’na seyahat edecek umuma mahsus pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabidir. Vatandaşlarımızın Bahreyn e-vize almaları gerekmektedir. Vatandaşlarımızın 30 gün süreli e-vizelerini Bahreyn’ seyahat etmeden önce almaları gerekmektedir.

İki ülke resmi pasaport hamilleri 90 güne kadar seyahatlerinde karşılıklı olarak vizeden muaftırlar.

Türkiye Cumhuriyeti Hususi, Diplomatik veya Hizmet Pasaportu hamili şahısların, 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan vize başvuruları için Bahreyn vizesi başvurusunda bulunma mecburiyetleri bulunmamaktadır.  

Bahreyn E-vize

Bahreyn e-vize, Resmi adı Bahreyn Krallığı olan ülkeye yabancıların giriş yapabilmesini sağlayan elektronik izin belgesidir. Geçerli bir vizesi olmayan ya da vize muafiyeti olmayan herkes için başvuru yapılması gerekmektedir. Ülkenin İçişleri Bakanlığı 2014 yılının Ekim ayı itibariyle, sayısı 100’den fazla ülke için uygulanacak olan online vize sistemini geliştirmiştir. Elektronik vize, internet bağlantısı olan herhangi bir cihaz ile kolaylıkla başvuru yapılabilen bir vize uygulamasıdır. Bunun yanı sıra konsolosluk başvurularında olduğu gibi mesleki belgeler, banka hesap dökümü ve geçim belgelerinin sunulmasına gerek yoktur.

Bahreyn E-Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bahreyn online başvuru elektronik vize servisi üzerinden yapılan 3 aşamalı bir vize başvurusudur. Bunlar; form doldurma, evrak yükleme ve ödeme aşamasıdır. Gerekli evraklar ile Bahreyn vize ücreti konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Başvuru formu; kişisel bilgiler, pasaport bilgileri, ulaşım bilgileri, seyahat bilgileri vb. alanları içeren elektronik bir formdur. Hatasız bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Basit bir harf hatası bile vizenin reddedilmesine sebep olabilir. Formun ilgili bölümlerinin eksiksiz bir şekilde doldurulmasının ardından başvuru evrakları çevrimiçi olarak istenen formatlarda sisteme yüklenmektedir. Ödemenin yapılması ile başvuru tamamlanır.

Vize başvurusu sonucu ortalama 3 iş günü içerisinde e-vize servisi tarafından iletilmektedir. Onaylanan vize çıktısının seyahat boyunca bulundurulması ve gerektiğinde sınır yetkililerine ibraz edilmesi gerekmektedir. E-vize sistem üzerinden sorgulanabilen bir vizedir. Fakat olası bir aksaklığa karşı ülkeye giriş yaparken bulundurulması gerekmektedir.

Bahreyn Online Vize Uygulaması

 

Öncelikle, başvuru yapmadan önce koşulları dikkatlice okuyarak ve tüm gereklilikleri karşıladığınızı doğrulayarak bir Vize almaya hak kazandığınızdan emin olmalısınız. Uygunsa, aşağıdaki adımları izleyin:

 • Ana sayfadaki “Vize Başvurusu” bağlantısını tıklayın ve uygunluk sayfasını doldurmaya devam edin. Bir sonraki sayfada bulunan Vize türlerini ve ilgili koşullarını görüntülemek için ileri düğmesini tıklayın. Vize türünü seçin ve ardından “Şimdi başvur”a tıklayın. Online başvuru formunu doldurun ve sonraki adımları tamamlayın.
 • Gerekli belgeleri ekleyin. Aynı kredi kartı ile birden fazla başvuru için ödeme yapmak istiyorsanız, “Başka bir başvuru gönder” düğmesine basın ve tüm başvurular tamamlanana kadar işlemi gerektiği kadar tekrarlayın.
 • Başvuru(lar) ücretlerini (İlk Ödeme) bir ödeme ağ geçidi ile güvenli bir oturum aracılığıyla kredi kartı kullanarak ödeyin ve verilen Başvuru Referans Numara(lar)ını not almayı unutmayın.
 • Başvurunuz NPRA Sürecinden geçecek ve başvurunuz onaylandıktan sonra bir bildirim e-postası ve bir PIN alacaksınız.
 • Visa ana sayfasına gidin ve “Başvuru için Ödeme Yap” seçeneğine basın. Gerekli bilgileri doldurun ve uygulamaları almak için PIN’i girin.

Başvurunuzun onaylanmaması durumunda, seçilen Elçilik veya NPRA ile iletişime geçmeniz için bir bildirim e-postası alacaksınız.

Nasıl Başvuruda Bulunulur: Turist e-Vizesi

Çevrim içi başvuruyu doldurun
Çevrim içi başvuruyu doldurun
Belgeyi e-posta ile alın
Belgeyi e-posta ile alın
Destinasyon girin
Destinasyon girin

Daha Fazla Bilgi Edinin: Turist e-Vizesi

Bahreyn Krallığı İçişleri Bakanlığı (Vatandaşlık, Pasaport ve İkamet İşleri) Ekim 2014’te, 100’den fazla ülkenin vatandaşlarının çevrim içi olarak vize edinmelerine imkân veren bir e-Vize sistemi getirmiştir. Bahreyn Şubat 2016’da, Krallığın yeni vize politikasının üçüncü aşaması olarak, on bir Afrika ülkesinden ziyaretçiler için e-Vize uygulamasını getirmiştir.

E-Vize sistemi, dünyanın herhangi bir yerinden giriş için vize başvurusunda bulunmanın çevrim içi bir yöntemidir. Bu e-Vize seyahat eden kimselere her an, her yerden hızlı bir şekilde internet üzerinden başvuruda bulunma ve vize başvurusu anında kolaylıkla çevrim içi olarak ödeme yapma imkânı vermektedir. Başvurunuz onaylandığında, yanınızda taşımak üzere belgenin bir kopyasını yazdırmanızı tavsiye ederiz. Bahreyn’e vardığınızda, elektronik vizeniz sizi karşılayacak olan pasaport görevlisi tarafından erişilebilir olacaktır.

Başvurmak İçin Gereken Belgeler
 • Başvurucunun pasaportunun fotoğraflı sayfasının bir fotokopisi ve ayrıca, Hindistan pasaportları için pasaportun en son sayfasının bir kopyası.
 • Dönüş uçak biletinin bir kopyası.

Uyruğunuza göre, sizden bazı ek belgeler istenecektir:

 • Bahreyn’deki otel rezervasyonunuzun bir kopyası. Alternatif olarak, bir akrabanız veya arkadaşınızla kalmanız durumunda, CPR Okuyucu çıktısının bir kopyasını sağlamanız gerekir.
 • Bakiyenizin en az 800 USD’ye eşit olan, son üç ay içinde yolcunun adı altında damgalı bir banka hesap durumunun kopyası.
Önemli Talimatlar
 • Bahreyn e-Vizesi 90 gün (varıştan sonra) geçerlidir.
 • Vize sayfasında belirtilen sona erme tarihi sadece ilk giriş için geçerlidir; ilk girişinizi yaptıktan sonra tam geçerlilik süresi başlar.
 • Bahreyn e-Vizesi çoklu giriş ve maksimum 30 gün (giriş başına) kalışa izin verir.
 • Başvurucular bu vize için başvuruda bulunurken Bahreyn Krallığı dışında bulunmalıdırlar.
 • Bahreyn’e hava alanından giriş yapmanız gerekmektedir. Bu vizeyi Kral Fahad Köprüsünden Bahreyn’e girmek için kullanamazsınız.
 • Bu seyahat belgesinin alınabilmesi için bir konaklama delili gereklidir. Bu belgedeki tarihler, başvuruda seçilen seyahat tarihleriyle EŞLEŞMELIDIR. Bu koşul, seyhahat belgesinin düzenlenmesi için hükümet tarafından talep edilen bir koşuldur.
 • Bahreyn’den ayrılmak için ileri tarihli, geçerli ve onaylı bir seyahat biletinizin olması gerekmektedir.
 • Ziyaret boyunca geçiminizi (ve eğer varsa, sizinle birlikte seyahat eden ve bakmakla yükümlü olduğunuz kişilerin geçimini) sağlayabilecek durumda olmanız gerekmektedir.
 • Vize Sona Erme Tarihi, bu e-Vize ile Bahreyn’e giriş yapmanız izin verilen en son tarihtir.
 • Bahreyn Krallığına giriş yapılmadan önce vizenin geçerliliğinin sona ermesi halinde, başvurucunun tekrar başvuruda bulunması gerekmektedir.
 • Diğer bir vize başvurusunda bulunmanız için vizenizi kullanmış olmanız veya vizenizin geçerlilik süresinin sona ermiş olması gerekmektedir. (Aynı anda bir pasaport için birden fazla vize düzenlenmesi mümkün değildir).
 • Ziyaretin amacı turizm, ticaret veya yatırım olmalıdır.
 • Bahreyn’e ziyaretiniz boyunca ücret karşılığı bir işte çalışamazsınız.
 • Pasaportunuz Bahreyn’de kalacağınız süre boyunca veya vize süresi boyunca (hangisi daha uzunsa) geçerli olmalıdır.

İlgili Yazılar

Bahreyn vizesi nasıl alınır?

Bahreyn Vizesi

TÜRK VATANDAŞLARI İÇİN BAHREYN E-VİZESİ ALMA SÜRECİ

Basra Körfezi’nde yer alan bir ada ülkesi olan Bahreyn, çok bilinmese de turistik olarak tercih edilebilecek bir ülkedir. Ancak Bahreyn’i ziyaret etme…

Sık Sorulan Sorular ve Cevaplar

Bahreyn Türkiye’den Vize İstiyor mu?

Herhangi bir amaçla Bahreyn’e gitmeyi planlayan kişilerin aklında “Bahreyn vize istiyor mu” sorusu bulunmaktadır. Bahreyn ile Türkiye arasında herhang…

Bahreyn Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bahreyn, Asya kıtasının Basra Körfezi üzerinde konumlanan bir ada ülkesidir. Bahreyn, vize isteyen ülkeler içerisinde yer alır. Bahreyn’i ziyaret etme…

Bahreyn Vize İşlemleri Nelerdir?

Bahreyn vizesi almak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için gereklidir. Çünkü Bahreyn ile Türkiye arasında karşılıklı vize uygulaması bulunmaktadır….

Bahreyn e-vize sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bizim ile iletişime geçerek vize başvurusu yapabilirsiniz.

Rate this post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir