Kanada Can Plus Vizesi - Koçak Vize

Kanada Can Plus Vizesi

Vize başvurularını hızlı ve evraksız gerçekleştirmek için sunulan en büyük avantajlardan biriside Kanada Can+ Plus vizesidir. Evrak hazırlama yoğunluğuna gerek kalmadan vize başvurusu gerçekleştirme imkanı sunmaktadır. Ancak aranılan belli özellikler vardır.

İçindekiler

Kanada Can+ Plus Vizesi Nedir?

Kanada Can+ Plus Vizesi, Kanada Devleti, Kanada vize başvurularını çok daha pratik ve hızlı bir hale getirmek için çıkardığı programdır. Kanada’da geçici bir süreliğine ikamet etmek için vize başvurusunda bulunan yabancı ülke vatandaşlarına, hızlandırılmış işlem hakkı tanıyan vize türüdür. Kanada Can Plus programı kriterlerini karşılayan başvuru sahiplerinden Kanada vize başvurusu esnasında mali belgeler talep edilmemektedir.

Yabancı ülke vatandaşlarının Kanada’da 6 ay süreye kadar ikamet edebilmelerini sağlayan Kanada ziyaretçi vizesi; kısa süreli ziyaret, turistik seyahat, iş görüşmeleri gibi amaçlarla alınmaktadır. Kanada Can Plus vizesine uygun kişilerin vize süreçleri direkt ziyaretçi vizesine başvuran kişilere göre daha hızlı işlemektedir.

kanada vize
Kanada Vizesi

Can Plus kapsamında başvurmanın faydası nedir?

CAN + kriterlerini karşılayan başvuru sahiplerinin başvuruları daha az evrakla ve hızlandırılmış bir süreçle ilerler.

Can+ Plus Programı

Can+ Plus Programı, Kanada Vizesi için başvuru yapmak isteyen Türk vatandaşlarının 9 Nisan 2021 tarihi itibari ile CAN Plus programından faydalanmalarına izin vermiştir. Aşağıda yer alan şartları yerine getiren Türkiye Cumhuriyeti pasaportu sahipleri, CAN Plus programı ile daha az vize başvuru belgesi sunarak daha kısa zamanda Kanada vizesi alabilmektedirler. Özellikle Kanada Transit Vize başvurularını çok daha pratik bir hale getiren CAN Plus programı ile geçerli ya da süresi geçmiş pasaportunuzda son 10 yılda alınmış bir Amerika vizesi, Kanada vizesi ya da oturum izni varsa Kanada vizenizi çok daha pratik ve hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

Kanada Can+ Plus Vizesinden Kimler Yararlanabilir?

CAN Plus Programından Faydalanabilen Kişiler:

 • Yalnızca kısa süreli ziyaretçi vizesi (Kanada turistik vize) başvurusunda bulunan kişiler
 • TC uyruklu ve Türk pasaportuna sahip olan kişiler
 • Son 10 yıl içinde Kanada’ya yasal olarak seyahat etmiş ve bu seyahatini pasaportundaki damga ile kanıtlayabilen kişiler ya da,
 • Geçerliliği devam eden bir Amerika vizesi bulunan ve bu vize ile son 10 yıl içinde Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat etmiş olan kişiler ya da,
 • Son 10 yıl içinde Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat etmemiş olmasına rağmen Amerika vizesi bulunan kişiler ya da,
 • Geçerliliği devam eden bir Amerika vizesi olmamasına rağmen son 10 yıl içinde Amerika Birleşik Devletleri’ni ziyaret ettiğini pasaportundaki damga ile kanıtlayabilen kişiler.
 • CAN Plus başvurusu aile olarak yapılıyorsa ailenin tüm fertlerinin diğer kriterleri yerine getirebiliyor olması gerekmektedir.

Kanada Can Plus Vize Şartları Nelerdir?

kanada vizesi
Kanada Vizesi

Kanada’ya son 10 yıl içerisinde seyahat eden veya Kanada vize başvurusu esnasında geçerli bir ABD vizesi bulunan yabancı ülke vatandaşları, Kanada Can Plus vize şartlarını karşılamakta ve programdan yararlanabilmektedir.

 • Vize başvurunuzun kısa süreli yani Kanada turist vizesi kapsamında olması gerekmektedir.
 • Başvuruyu gerçekleştirecek kişi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak zorundadır.
 • Başvuru sahibin en fazla 10 yıl içerisinde Kanada vizesine sahip olması ve giriş/çıkış damgalarını gösterebiliyor olması,
 • Amerika Birleşik Devletlerine giriş/çıkış yapılmasına bakılmaksızın kişinin Amerika vizesi sahibi olması.
 • Devam eden Amerika vizesine sahip değilse; Son 10 yıl içerisindeki herhangi bir Amerika Birleşik Devletlerine giriş çıkış yaptığını kanıtlayabiliyor olması,
 • Aile olarak CAN Plus başvurusu yapılıyorsa, bütün aile bireylerinin yukarıdaki kriterleri karşılaması gerekmektedir ya da geçerli vizeye sahip olmaları şartı vardır.

Can Plus Kanada Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Kanada Can Plus vizesi için ayrıca bir evrak sunulması gerekmemektedir. Kanada Can Plus uygulaması, Kanada ziyaretçi vizesi başvurularında geçerli olan bir hızlandırma işlemidir, bu sebeple Kanada ziyaretçi vizesi evrakları ile başvuru yapılması yeterli olmaktadır. Kanada Can Plus vizesinden yararlanan yabancı ülke vatandaşlarının finansal yeterliliğe dair herhangi bir evrak ibraz etmeleri gerekmemektedir.

Kanada Can Plus vizesi için gereken temel evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: Kanada Can Plus vize başvurusu için başvuru sahibine ait en az 1 yıl geçerliliği olan pasaport gerekmektedir. Pasaportun kimlik bilgilerini bulunduran sayfalarının dijital ortamda taratılması gerekmektedir.
 • Can Plus Kanada vizesi online başvuru formu (IMM 5257): Kanada Can Plus vizesi için gereken başvuru formunun, başvuru sahibi tarafından İngilizce veya Fransızca dilinde, Internet Explorer veya Adobe Reader kullanılarak doldurulması gerekmektedir.
 • Kanada aile bilgisi formu (IMM 5645): Kanada aile bilgisi formunun dijital ortamda tamamlanması ve aile ilgili tüm bilgilerin doldurulması gerekmektedir.
 • Fotoğraf: Başvuru sahibine ait, 35 mm genişliğinde ve 45 mm yüksekliğinde pasaport ölçülerine uygun bir fotoğrafın Kanada Can Plus vizesi belgeleri arasına eklenmesi gerekmektedir.
 • Seyahat geçmişi: Başvuru sahibinin Kanada Can Plus vizesi şartlarını sağlaması için geçerli ABD vizesini veya son 10 yıl içerisinde gerçekleştirdiği Kanada seyahatinin giriş ve çıkış damgalarını ibraz etmesi gerekmektedir.

Başvurumun CAN+ altında işleme alınabileceğini nasıl bileceğim? Hangi destekleyici belgeleri sunmalıyım?

Kanada Can Plus vize bu linkten daha detaylı bilgiye ulaşabilirisniz. https://ircc.canada.ca/English/helpcentre/answer.asp?qnum=877&top=16

ÖNEMLİ NOT: Can Plus Programı ile Kanada turistik vizesi başvurusu yapacak olan kişiler daha önce şirket evrakları ve gelir gösterir belgeleri sunmadan başvuru yapabilmekteydiler. Kanada Büyükelçiliği Türkiye’de yaşanılan olumsuzluklardan dolayı artık bu evrakların başvuru sırasında sunulmasını istemektedir. Can Plus Programı ile yapılan başvuruların farkı, normal başvuru sürecinden daha erken sonuçlanabilmesiydi. Fakat Kanada ticari vize başvuruları Pandemi süresince kapalı olduğundan şu anda bu süreç vize başvurusu yapıldıktan sonra 2 ila 3 ay arasında sürebilmektedir.

Sık Sorulan Sorular ve Cevaplar

Kanada Can Plus Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kanada Can Plus vize başvurusu için standart dışında bir başvuru yöntemi yoktur. Başvuru sahibinin gerekli şartları sağlaması halinde başvuru, Can Plus Kanada vizesi kapsamında hızlandırılmış işlem programından yararlanmak üzere gerekli belgeler vize merkezinden IRCC vize ofisine gönderilmektedir.

Kanada Can Plus Ücreti Ne Kadardır?

kanada vize ücreti
Kanada Vizesi

Kanada Can Plus vize ücreti için ek bir ödeme yapılması gerekmemektedir. Kanada Can Plus programı şartlarını karşılayan ve Kanada’ya turistik veya transit amaçla ziyaret etmek isteyen yabancı ülke vatandaşları, yalnızca ziyaretçi vizesi harcına tabi tutulmaktadır.

Turistik amaçlarla Kanada’ya seyahat etmek isteyen yabancı ülke vatandaşlarının, 185 CAD Kanada vize harcı ödemesi gerekmektedir. Kanada vize ücretini ödeyen Can Plus vizesi hamilleri, ekstra bir ücret ödemeden hızlandırılmış Kanada turistik vize süreci kapsamında değerlendirilmektedir.

Can Plus ile Alınan Kanada Vizesi Kaç Yıllık Verilir?

Can Plus ile alınan Kanada vizesi, ziyaretçi vizesi kategorisinde yer almaktadır. Can Plus ile alınan Kanada ziyaretçi vizesi, 10 yıl geçerlilik süresiyle düzenlenmekte ve hamiline, Kanada’da tek girişte en fazla 6 ay ikamet etme hakkı tanımaktadır.

Bu program için özel başvuru formu var mı?

Hayır. Başvuru formu Kanada turist vizesi ile aynıdır.

Kanada Can Plus vizesine başvurmak için gereksinimler nedir ?

Bu programa hak kazanmak için, ziyaretçiler son 10 yıl içinde Kanada’ya seyahat ettiklerine dair pasaportta giriş damgaları olduğuna ya da geçerli vizenin olması ya da ABD vizesine sahip olduklarına dair kanıt sunmalıdır.

ABD vizem geçerli, ancak eski pasaportumda var, yine de CAN + için uygun muyum?

Evet. Amerika vizesi sahibi olduğunuz takdirde başvuru yapma hakkına sahip olacaksınız.

Ziyaretçi Vizesi: CAN+

Ziyaretçi Vizesi / CAN+
Son 10 yılda daha önce Kanada’ya seyahat ettiniz mi? Şu anda geçerli bir ABD vizeniz var mı? Bu sorulardan herhangi birine ‘evet’ yanıtı verdiyseniz, Geçici Yerleşik Ziyaretçi başvurunuzun kolaylaştırıcı işleme alınmasına hak kazanabilirsiniz. Daha da hızlı işlemeye hak kazanmak ister misiniz? Çevrimiçi başvurun. Bu popüler CAN+ programı hakkında bilgi paylaşıyoruz.

Soru 1: CAN+ nedir?

Cevap: CAN+, Kanada geçici ikamet ziyaretçi vizesi başvuru sahiplerine hızlandırılmış işlem olanağı sunan bir programdır. Bu hızlandırılmış işlem, son 10 yıl içinde daha önce Kanada’ya seyahat etmiş olan veya Kanada vize başvurusu sırasında geçerli bir ABD vizesine sahip olan kişiler için geçerlidir.
******************

Soru 2: CAN+ kapsamında başvuru yapmanın faydaları nelerdir?

Cevap: CAN+ kriterlerini karşılayan adayların, başvuru sırasında mali belge sunmalarına gerek yoktur ve ayrıca hızlandırılmış işleme hak kazanacaktır.
******************

Soru 3: Bu programa özel bir başvuru formu var mı?

Cevap: Hayır. Başvuru formu herhangi bir Geçici Yerleşik Ziyaretçi Vizesi ile aynıdır.
******************

Soru 4: CAN+ için ayrı bir başvuru formu doldurmazsam IRCC bu programa uygun olduğumu nasıl bilecek?

Cevap: Başvuru anketimiz üzerinden vize başvurunuzu online olarak tamamladığınızda sistem, vereceğiniz yanıtlara göre başvurunuzun CAN+ olup olmadığını tespit edecektir. Unutmayın, çevrimiçi başvuru yapmaya karar verirseniz başvurunuzu daha da hızlı işleme koymak için her türlü çabayı gösteriyoruz.
VAC’ye başvuranlar için, VAC personeline CAN+ kapsamında başvuru yapmak istediğinizi söylemeli ve başvurunuzu, seyahat geçmişinizin kanıtını veya geçerli ABD vizesini sunmalısınız. Kendinizi VAC’de CAN+ olarak tanımlamazsanız başvurunuzun hızlı bir şekilde işleme alınacağını garanti edemeyiz.
******************

Soru 5: CAN+ gereksinimleri nelerdir?

Cevap: Bu programa hak kazanabilmek için müşterilerin son 10 yıl içinde Kanada’ya seyahat ettiklerine veya pasaporttaki giriş damgaları veya geçerli vize kanıtı gibi geçerli bir ABD vizesine sahip olduklarına dair kanıt sunmaları gerekir.
******************

Soru 6: ABD vizesi başvurum şu anda beklemedeyse CAN+ kriterlerini karşılıyor muyum?

Cevap: Hayır, hak kazanmak için pasaportunuzda geçerli bir ABD vizesi olduğuna dair kanıt göstermeniz gerekecektir.
******************

Soru 7: Geçerli bir ABD vizem var ancak henüz ABD’ye seyahat etmedim. CAN+’a hak kazanabilecek miyim?

Cevap: Evet. ABD vizeniz geçerli olduğundan ve Kanada vize başvurunuzun bir parçası olarak gönderdiğinizde pasaportunuz bunun kanıtını göstereceğinden, CAN+ programı kapsamında daha hızlı işlem yapma hakkına sahip olacaksınız.
******************

Soru 8: ABD vizem geçerli ancak eski pasaportumda kayıtlı, yine de CAN+’a hak kazanır mıyım?

Cevap: Evet.

******************

Soru 9: Geçerli bir ABD vizesine sahip olduğumu veya Kanada’ya seyahat ettiğimi belirten yazılı bir beyanda bulunursam CAN+’a hak kazanır mıyım?

Cevap: Hayır, pasaportunuzdaki giriş damgalarınızın kanıtını veya geçerli ABD vizenizin kanıtını ibraz etmeniz gerekecektir. Kişisel beyan, seyahat geçmişiniz olduğunu veya geçerli bir vizeye sahip olduğunuzu göstermek için yeterli değildir.
******************

Soru 10: CAN+ programı kapsamında başvuru yapmak için herhangi bir ek ücret ödemem gerekiyor mu?

Cevap: Hayır. Bu programın bir parçası olmanın ek bir maliyeti yoktur. Yalnızca ilgili vize başvuru ücretini ödemeniz gerekecektir. Başvuru ücretlerinizi ödemeyle ilgili daha fazla bilgi için web sitemize göz atın http://bit.ly/2E4l9RH
******************

Soru 11: CAN+ programı tüm Vize Başvuru Merkezlerinde (VAC) mevcut mudur?

Cevap: Evet, herhangi bir VAC’yi ziyaret edebilir ve Kanada’ya daha önceki seyahatinizi veya geçerli ABD vizenizi destekleyecek kanıtlarla birlikte CAN+ programı kapsamında başvuru yapmak istediğinizi belirtebilirsiniz. CAN+, Kanada Geçici Yerleşik ziyaretçi vizesine başvuran tüm adaylara dünya çapında sunulan küresel bir programdır.
******************

Soru 12: Amerika vizemin süresi geçen ay doldu. Ancak pasaportumda vizemin geçerli olduğu süre boyunca ABD’ye seyahat ettiğime dair kanıt gösteriliyor. Hala Can+’a hak kazanabilecek miyim?

Cevap: Hayır, CAN+’ya hak kazanmak için geçerli bir ABD vizesine sahip olduğunuzu göstermeniz gerekir.

Kanada Can+ Plus vizesialmak için sizde bizim ile ileşime geçebilirsiniz. Hızlı, rahat ve kolay vize alımı için Kanada Can plus progrmını seçiniz.

Rate this post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir