Vize Başvuru Takip: İşlem Süreci, Online Takip - Koçak Vize

Vize Başvuru Takip

Merhabalar! Vize Başvuru Takip Sayfamıza Hoşgeldiniz. Vize Başvuru Sorgulama ile ilgili tüm detayları sizin için yazdık.

Bize Hizmetleri ilgili Bizden her türlü bilgi alabilirsiniz

TELEFON : 0545 571 7 571   E-mail: info@kocakvize.com

Schengen vize işlemleri, vize başvurusu, vize sorgulama ve vize takip ile ilgili merak ettiğiniz her türlü bilgiye bizi arayarak ulaşabilirsiniz. Vize işlemlerinizdeki zorlukları uzman kadromuzu hep yanınızda bulunarak rahat bir şekilde aşmanızı sağlıyoruz.

Siz ülkeyi seçiniz, Biz vizenizi alalım. Siz hayal edin, Biz Gerçekleştirelim

Vize Başvuru Takip

Vize başvurusunun takibi sürecin kontrol altında olması adına gerekli olmaktadır. Vize başvuru takip işlemi, başvuruların durumunu görmek açısından başvuru sahiplerine kolaylık sağlamaktadır. Online sistemlerin kullanılmaya başlanmasıyla beraber internet üzerinden vize takip işlemleri yapılabilmektedir. Vize başvuru takibinin nasıl yapılacağı başvuru yapılan kuruluşun belirttiği talimatlar doğrultusunda gerçekleştirilir. Pasaport numarası veya kurum tarafından verilecek olan takip numarası gibi bilgilerle sorgulama yapılabilmektedir.

Vize Başvurunuzu yaptığınızda bir güncelleme e-postası alacaksınız. E-postaya kolaylıkla ulaşamamanız halinde veya daha ayrıntılı takip bilgileri istiyorsanız, doğrudan telefonunuza gönderilen SMS ile güncelleme almayı tercih edebilirsiniz. Bu hizmetin ziyaret ettiğiniz Vize Başvuru Merkezinde sunulup sunulmadığını öğreniniz.

Ayrıca bu hizmete erişmek için, soyadınızla birlikte Visa Başvuru Merkezi tarafından verilen faturada / makbuzda bulunan Referans Numarasını kullanabilirsiniz.

vize takip
Vize Başvuru Takip

Vize Başvuru Sorgulama

Vize başvurusu sorgulamanın yolu başvuru yapılan kurum üzerinden olmaktadır. Başvuru gerçekleştirildikten sonra belirli süre zarfı içerisinde sonuçlar açıklanmaktadır. Vize başvuru sorgu işlemleri online olarak yapılabilmektedir. Her ülkenin vize başvuruları, farklı yollar üzerinde yapılabileceğinden sorgulama işlemlerinde farklılıklar olabilmektedir. Konsolosluklar tarafından resmi olarak yetki verilmiş kuruluşların internet sitelerinden vize sorgusu yapmak mümkündür. Pasaport numarası ve barkod numarası gibi bilgileri girerek kısa süre içerisinde vize sorgulama işlemi tamamlanmaktadır. Vize başvurusunun nereden gerçekleştirildiği sorgulamanın yapılma yönteminde belirleyici olmaktadır.

Vize Başvuru Takibi Nasıl Yapılır?

İlgili temsilciliklerin web sitesinden vize başvuru sorgulama sayfasından Size verilen bilgileri girerek vize başvuru sorgulaması yapabilirsiniz. Pasaport ve barkod numaranız başvuru kaydı sonrasında size verilmiş olan pasaport teslim fişi ile vize başvuru takip sorgulaması yapabilirsiniz

Vize başvuru takibinin nasıl yapıldığı başvuru gerçekleştirilen kuruma bağlıdır. Farklı yöntemler üzerinden vize başvurularının takip edilmesi mümkündür. Çoğu vize firması, başvuru sırasında teslim fişi üzerinde referans numarası bulundurmaktadır. Referans numarası, internet üzerinde yapılacak olan vize takiplerinde kullanılan bir numaradır. Barkod numarası olarak da adlandırılabilmektedir. İlgili numara sisteme girildikten sonra sorgulama işlemi yapılmaktadır. Barkod numarası yerine doğrudan başvuru sahibinin T.C. kimlik numarası kullanılabilmektedir. Başvurulan kuruluşa ve izlediği takip yöntemine göre sorgulama işlemlerini yapmak mümkündür.

Ankara Vize Takip İşlemleri

Ankara Bölgesinde Vize Takip Firması Arıyorsanız, Ankara Vize Takip Firmaları arasında Koçak vize tam size uygun hizmet vermekteyiz. Yerimiz Vize başvuru merkezinin binasında bulunduğu için siz çayınızı yada kahvenizi içerken biz vize başvurunuz yapmış olacağız.

Ankara’da size Premium vize başvuru hizmetini ayağınıza getiriyoruz. 17. katta bulunan ofisimizde siz manzara eşliğinde çay ve kahvemizi içerken biz aşağıda vize başvurunuzu yapmış olacağız.

Şu evrak eksikti, bu yanlış olmuş ofisimize gidip düzeltip geliyoruz kelimelerine son veriyoruz. Anında hizmet anında çözüm sunuyoruz.

Vize Başvuru Takip, Vize Başvuru Sorgulama

1. İDATA Vize Başvuru Takip

Vize Başvuru Takip
Vize Başvuru Takip

İDATA Vize Başvuru Sorgulama

Pasaport ve barkod numaranız başvuru kaydı sonrasında size verilmiş olan pasaport teslim fişi üzerinde yer almaktadır.

İDATA üzerinden vize başvuru sorgusu İtalya vize sonuçlarını takip etmek açısından önem taşır. iDATA, Almanya ve İtalya vizesi için resmi olarak yetkilendirilen bir kuruluştur. Bu nedenle vize başvuruları kurum üzerinden gerçekleştirilir. iDATA resmi internet sitesi üzerinden “Başvuru Takip” sekmesine tıklanarak işlem yapılabilir. Açılacak olan pencerede “Barkod Numarası” ve “Pasaport Numarası” gibi bilgilerin yazılması istenir. “Sorgula” butonuna tıklandıktan sonra başvuru detayları görülebilmektedir. Başvuru kayıtları gerçekleştirildikten sonra başvuru sahiplerine teslim fişi verilmektedir. Fiş üzerinde yer alan bilgilerle sorgulama gerçekleştirmek mümkündür.

Uyarı: 90 günden uzun süredir bekleyen pasaportlar 15 Ekim 2020 tarihinden itibaren ilgili Elçilik/Konsolosluklara teslim edilecektir.

İDATA Vize Başvuru Takip için tıklayınız

[/box]

2. VFS Global Vize Takip, VFS Vize takip

Vfs Global
Vfs Global Vize Başvuru Takip

Vfs Global Vize Başvuru Sorgulama

VFS Global üzerinden vize başvuru sorgusu başvuru sahiplerine gelecek olan güncel e-posta üzerinden yapılabilmektedir. VFS Global’dan yapılan vize başvuruları, evrakların tesliminden sonra online olarak sorgulanabilir. Başvuru yapıldıktan sonra başvuru sahiplerinin e-mail adresine bilgilendirme postası ulaştırılmaktadır. Tercihe bağlı olarak SMS ile bilgilendirme alma yolunun seçilmesi mümkündür. Başvuru sahibinin telefonuna gelecek olan kısa mesaj üzerinden vize durumu hakkında bilgi alınabilmektedir. Vize başvuru merkezi tarafından başvuran kişilere özel referans numarası verilmektedir. Sorgulama işlemlerinde referans numarası kullanılarak vize durumu öğrenilebilmektedir.

VFS Global Vize Başvuru Takip için tıklayınız

VFS vize takip Fransa tıklayınız

3. As Visa Solutions Vize Takip

Macaristan, Slovenya ve Portekiz

As Visa Solutions Vize Başvuru Takip için tıklayınız

4. TLS Contact Vize Takip

İngiltere Vize Başvuru Sorgulama

İngiltere vize başvurusu sorgulama işlemi başvuru gerçekleştirilen yere göre değişebilmektedir. Günümüzde TLS Contact vize firması, İngiltere vizesine başvurmak isteyenlere hizmet vermektedir. Sunmuş olduğu uygulama sayesinde İngiltere vize başvurularının takip edilmesi mümkündür. Uygulamada 10 farklı dil üzerinden hizmet alınabilmektedir. Türkçe, İngilizce, Fransızca haricinde 7 dilde uygulama kullanılabilmektedir. Uygulama ücretsiz olarak kullanıma sunulmuştur.

“TLScontact Track My Application” olarak adlandırılan aplikasyon Google Play ve AppStore üzerinden indirilebilir. Kullanılan cihaza bağlı farklı yöntemlerle aplikasyondan yararlanmak mümkün kılınmıştır. Gerçek zamanlı olarak kullanılabilen uygulama sayesinde İngiltere başvuruları her ortamda kontrol edilebilmektedir. Vize başvuru durumu pasaport alıma hazır şeklinde gösterildiğinde başvuru sahipleri firma üzerinden pasaportlarını alabilmektedir.

TLS Contact Vize Başvuru Takip için tıklayınız

TLS Contact Vize Başvuru Takip için tıklayınız

5. UPS Pasaport Sorgulama

PASAPORT NUMARASI VEYA BAŞVURU NUMARASINA GÖRE ARAMA

Başvuru tarihinizi ve başvurduğunuz konsolosluğu seçip; Hollanda ve Alman Konsolosluğu için pasaport numaranızı (Örnek Pasaport Numarası), Amerikan Konsolosluğu için ise başvuru numaranızı yazarak sorgulama yapabilirsiniz.

Ups pasaport vize sorgulama için tıklayınız

6. KOSMOS

Yunanistan

Kosmos vize takip için tıklayınız

Amerika Vize Başvuru Sorgulama

Amerika vize başvuru sorgusu danışmanlık hizmetleri veren firmalar üzerinden yapılabilmektedir. Danışmanlık hizmeti alınabilecek vize firmaları, online olarak takip sistemine sahiptir. T.C kimlik numarası ile sisteme giriş yapılarak vize başvuru sorgu işlemlerinin yapılması mümkündür. Amerika vize başvurularının gerçekleştirildiği kurumlar üzerinden vize sorgulama işlemlerine dair detaylı bilgi alınabilmektedir.

Almanya Vize Takip; Almanya Vize Başvuru Sorgulama

Almanya vize başvuru sorgusu başvurulan yer üzerinden yapılmaktadır. iDATA ve VFS Global gibi kuruluşlar üzerinden Almanya vizesine başvurmak mümkündür. Firmaların kullanmış oldukları online sorgulama yöntemleriyle Almanya vizesinin durumu öğrenilebilmektedir. iDATA üzerinden Almanya vizesine başvuranlara pasaport ve barkod numarasını kullanarak sorgulama yapma imkanı verilmektedir. Resmi internet sitesinde yer alan ilgili alanları doldurarak Sorgula butonuna tıklandığında vize durumu öğrenilmiş olur.

Hollanda Vize Takip; Hollanda Vize Başvuru Sorgulama

Hollanda vize başvurusu sorgulama işlemi online olarak gerçekleştirilebilir. Referans numarası ve soyad bilgilerini kullanarak Hollanda vize durumu hakkında bilgi sahibi olunabilir. VFS Global üzerinden gerçekleştirilen vize başvurularının takibini resmi internet sitesi üzerinden yapabilmek mümkündür. Başvuru Takibi bölümü üzerinden başvuru sahibine dair bilgiler girildiğinde açılan ekrandan istenilen bilgilere erişilebilmektedir.

İtalya Vize Takip; İtalya Vize Başvuru Sorgulama

İtalya vizesi başvuru sorgulama başvuru gerçekleştirilen vize firması üzerinden yapılabilmektedir. İnternet ortamından vize başvurularının sorgulanması zaman kazandırmakta ve başvuru sahiplerine kolaylık sunmaktadır. İtalya vize başvuruları, VFS Global ve iDATA üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Her iki kuruluş, vize takibini online olarak yapabilme imkanı vermektedir. İtalya vize başvuru sorgusu yapmak için birtakım bilgilerin verilmesi gerekir. Pasaport numarası, barkod numarası ve başvuru sırasında verilen referans numarası gibi bilgiler kullanılarak sorgulama işlemi yapılabilmektedir.

Sorular ve Cevaplar (SSS)

Vize Başvuruları Ne Zaman Sonuçlanır?

Vize başvurusunun sonuçlanacağı zaman ilgili kurumların yoğunlukları ile ilişkili olmaktadır. Günümüzde vize başvurularını neticeye kavuşturacak olan kurumlar büyükelçilik ve konsolosluk gibi resmi kuruluşlardır. Aracı kurumlar üzerinden başvurular gerçekleştirilebilmekle beraber başvurunun sonuçlanması ülke konsolosluklarına bağlıdır. Başvurulan vize türüne bağlı olarak değişken sürelerden söz etmek mümkündür. Yaklaşık olarak 5-15 iş günü içerisinde sonuçlar alınabilmektedir. Konsoloslukların resmi tatil zamanları veya güncel durumlardan kaynaklanan çalışmama zamanları süreci uzatabilir.

Başvuru gerçekleştirilen ülke ve vize tipine bağlı olarak süreçler farklı yaşanır. Başvurular sonuçlanana kadar vize başvuru sorgu yöntemleri üzerinden başvuruların takibini yapmak mümkündür. Günümüzde telefonla aramaya gerek kalmadan online olarak vize takibi yapılabilmektedir. Başvurular firmalar üzerinden gerçekleştirildiyse sorgulama işlemine dair detaylı bilgilendirme kurum tarafından yapılmaktadır. Başvuru sahibinin pasaport, kimlik veya referans numarası üzerinden rahatlıkla sorgu yapmak mümkündür. Başvurular olumlu veya olumsuz olarak sonuçlandığı zaman sorgulama işlemi sayesinde haberdar olunabilmektedir.

Bizlerin Adına Vize Takip İşlemleri Yapıyor musunuz?

Koçak vize olarak sizlerin adına tüm dünya ülkeleri vize hizmetleri veriyoruz. İstediğiniz ülkenin vize işlemlerini takip edebiliriz.

Sizler ile beraber evrakları hazırlayıp sizler ile beraber evrakları ilgili kurumlara sunabiliriz.

Vize Başvuru Takip Numarası Nasıl Öğrenilir?

Vize başvuru takip numarasını öğrenmenin yolu başvuru yapılan kurum üzerinden olmaktadır. Gerekli belgeler eksiksiz olarak teslim edildikten sonra başvuru işlemi tamamlanmakta ve sonuçlanması beklenmektedir. Bu aşamada başvuru gerçekleştirilen kuruluş tarafından vize başvuru takip numarası verilmektedir. Verilen numara üzerinden vize başvuru sürecinin takip edilmesi mümkündür. Vize başvuruları olumlu yanıtlandıktan sonra başvuru sahibi pasaportunu alabilmektedir

Vize Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır?

Başvurulan vize türüne bağlı olarak değişken sürelerden söz etmek mümkündür. Yaklaşık olarak 5-15 iş günü içerisinde sonuçlar alınabilmektedir. Konsoloslukların resmi tatil zamanları veya güncel durumlardan kaynaklanan çalışmama zamanları süreci uzatabilir.

Tüm vizeler için tıklayınız

Vize Hizmetleri için tıklayınız

Vize Başvuru Takip sayfamızı ziyaret ettiğiniz içi teşekkür ederim

Rate this post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir