Rusya E-vize (Online Vize) - Koçak Vize

Rusya E-vize (Online Vize)

Rusya Yabancı ülke vatandaşlarına Tekdüzen Rusya E-vize Elektronik Vize düzenlemesine başlamıştır. Online vize nasıl alınır? Şartları nelerdir? nasıl başvuru yapılır? gelin  hep beraber bilgi sahibi olalım. 

Rusya E-vize (Elektronik Vize) Hakkında

Rusya Federasyonu Cumhurbaşkanı’nın kararı temelinde 1 Ağustos 2023’ten itibaren Rusya Federasyonu hudutlarında geçerli olan yabancı vatandaşlara Tekdüzen Elektronik Vize düzenlemesi için sistemin başlatılması gerçekleştirilecektir. Aynı zamanda, şu anda 52 ülkeyi kapsayan yabancı ülke vatandaşlarına Tekdüzen Elektronik Vize verilen yabancı devletlerin listesi korunacak ve genişletilecektir. Elektronik vize, yabancı ülke vatandaşının Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın özel web sitesindeki https://electronic-visa.kdmid.ru adresindeki elektronik başvuruyu doldurarak veya belirtilen web sitesinde indirilmek üzere yayınlanan bir mobil uygulama aracılığıyla düzenlenir.

Sadece bir pasaport ve bir fotoğraf ile Rusya vizesi almak için 0545 571 7 571 arayın yada info@kocakvize.com mail adresine yazınız.

Tekdüzen Elektronik Vize başvurusu, Rusya Federasyonu’na tahmini giriş tarihinden en geç 4 takvim günü önce yapılmalıdır. Başvuruya, yüzün dijital fotoğrafı ve yabancı vatandaşın makine tarafından okunabilen pasaportunun verilerinin bulunduğu sayfanın taraması eklenir. Tekdüzen E-Vize almak için başka bir belgeye gerek yoktur.

Mevcut Rusya mevzuatına göre bu vize ücretlidir.

Tekdüzen Elektronik Vize size Rusya Federasyonu’na tek giriş yapma ve Rusya Federasyonu’nda misafir veya iş ziyareti, turist olarak kalma ve ayrıca bilimsel, kültürel, sosyal-politik, ekonomik, spor etkinliklerine katılma ve ilgili iletişimler ve temaslar kurma hakkı verir.

Tekdüzen Elektronik Vizenin geçerlilik süresi veriliş tarihinden itibaren 30 gündür ve yabancı vatandaşın Rusya Federasyonu’na giriş tarihinden itibaren en fazla 16 gün Rusya Federasyonu’nda kalmasına izin verilir.

Tekdüzen Elektronik Vizeler hava, karayolu ve su taşımacılığı ile Rusya Federasyonu’na giriş ve Rusya Federasyonu’ndan çıkış için ve ayrıca araç kullanılmadan sadece Rusya Federasyonu devlet sınırındaki kontrol noktalarından, kontrol noktalarının listesi 23 Ekim 2020 tarihli ve 2741-r sayılı Rusya Federasyonu Hükümeti kararname ile onaylananlar için geçerlidir. Nakliye şirketleri, yabancı ülke vatandaşlarının geçerli tekdüzen elektronik vizeye sahip olup olmadığını Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın özel otomatik web sitesinden https://evisacheck.kdmid.ru kontrol edebilir. Doğrulama prosedürüne ilişkin bilgiler Rusça ve İngilizce dillerinde aynı yerde bulunmaktadır.

Rusya E-vize İşlem Süresi

Rusya Vizesi Kaç Günde Çıkar

E-vize alma süresi, başvurunun yapılışından itibaren en fazla 4 iş günüdür. Bu nedenle aracı kurumların başvurunun değerlendirilmesini hızlandırma ve ek ücret karşılığında “ekspres vize” alma vaatlerinin hiçbir dayanağı yoktur. Ayrıca biri için elektronik vize evraklarını düzenleyen aracı kurum da kişisel verileri doldururken hata yapabilir. Bu da yabancı bir vatandaşın Rusya sınırını geçmesine engel teşkil edebilir.

Şunu da hatırlatmak isteriz ki, elektronik vizenin alımı da aynen kağıt vize gibi Rusya Federasyonu’na giriş garantisi vermemektedir. Yabancı bir vatandaşın ülkeye girişine ilişkin nihai karar, uluslararası uygulamalara uygun olarak devlet sınırındaki sınır geçiş noktasında verilir. 

Rusya E-vize Verilme Şartları

Elektronik Vize Verilme Koşulları

Tek bir elektronik vizenin özellikleri ve verilme koşulları şunlardır;

 1. Tek bir e-vize yalnızca aşağıdaki yabancı ülke vatandaşları tarafından alınabilir, Rusya Federasyonu Hükümeti tarafından onaylanmıştır.
 2. Tek bir elektronik vize, yalnızca Rusya Federasyonu Devlet Sınırı boyunca aşağıdaki kontrol noktalarından Rusya Federasyonu’na giriş ve Rusya Federasyonu’ndan çıkış için geçerlidir, Rusya Federasyonu Hükümeti tarafından onaylanmıştır.

Hava Kontrol Noktaları

“Vladivostok (Knevichi)”, “Yuzhno-Sakhalinsk (Khomutovo)”, “Petropavlovsk-Kamchatsky (Yelizovo)”, “Habarovsk (Yeni)”, “Anadır (Kömür)”, “Kaliningrad (Khrabrovo)”, ” Ulan -Ude (Mukhino)”, “Chita (Kadala)”, “Pulkovo”, “Belgorod”, “Volgograd (Gumrak)”, “Yekaterinburg (Koltsovo)”, “Kazan”, “Krasnodar (Pashkovsky)”, “Krasnoyarsk ( Emelyanovo)”, “Moskova (Vnukovo)”, “Moskova (Domodedovo)”, “Moskova (Sheremetyevo)”, “Nijniy Novgorod (Strigino)”, “Novosibirsk (Tolmaçevo)”, “Rostov-on-Don (Platov) ” , “Samara (Kurumoch)”, “Sochi”, “Irkutsk”, “Chelyabinsk (Balandino)”, “Arkhangelsk (Talagi)”, “Astrakhan (Narimanovo)”, “Bryansk”, “Vladikavkaz (Beslan)”, “ Grozni (Kuzey)”, “Zhukovsky”, “Kaluga (Grabtsevo)”, “Lipetsk”, “Makhachkala (Uytash)”, “Mineralnye Vody”, “Murmansk”, “Nalchik”, “Saratov (Gagarin)”, “Syktyvkar ” ,” Tomsk (Bogaşevo)”,”Yaroslavl (Tunoshna)”, “Abakan”, “Barnaul”, “Kemerovo”, “Omsk (Merkez)”, “Orenburg (Merkez)”, “Perm (Büyük Savino)”, “Tyumen (Roshchino)”, “Ulyanovsk (Vostochny)”, “Ufa”, “Cheboksary”;

Deniz Kontrol Noktaları

“Vladivostok”, “Zarubino”, “Posyet”, “Korsakov”, “Petropavlovsk-Kamchatsky”, “Kaliningrad (Kaliningrad ve Svetly şehirlerindeki bölümler)”, “Vysotsk”, “St. tren istasyonu, Fort Konstantin, Angliskaya dolgu ve Lieutenant Schmidt dolgu)”, “St. Petersburg Yolcu Limanı”, “Sochi (Uluslararası Yolcu ve Kruvaziyer Taşımacılığı Merkezi bölümü)”, “Magadan”, “Nikolaevsk-on-Amur ”; Demiryolu Kontrol Noktaları “Pogranichny”, “Khasan”, “Makhalino”, “Mamonovo”, “Sovetsk”, “St. Petersburg – Finlandiya”, “Zabaikalsk”, “Naushki”

Otomobil Kontrol Noktaları

“Poltavka”, “Turiy Rog”, “Bagrationovsk”, “Gusev”, “Mamonovo (Gzhekhotki)”, “Mamonovo (Gronovo)”, “Morskoye”, “Pogranichny”, “Sovetsk”, “Chernyshevskoye”, ” Ivangorod”, “Torfyanovka”, “Brusnichnoye”, “Svetogorsk”, “Kyakhta”, “Ubylinka”, “Burachki”, “Vyartsilya”, “Kunichina Gora”, “Shumilkino”, “Yukarı Lars”, “Luttya”, ” Solovievsk”, “Starotsurukhaytuysky”;[/box]

  • yaya kontrol noktası

“İvangorod”;

  • nehir kontrol noktası

“Habarovsk”;

  • karışık kontrol noktaları

“Blagoveshchensk”, “Amurzet”, “Pokrovka”.

 1. Tek bir elektronik vize almak için, Rusya Federasyonu’na yapılacak seyahatin amacını teyit eden hiçbir davetiye, otel rezervasyonu onayı veya başka herhangi bir belge gerekli değildir.
 2. Birleşik bir elektronik vize, Rusya Federasyonu’na girme ve Rusya Federasyonu’nda misafir veya iş ziyareti, turist olarak kalma ve ayrıca bilimsel, kültürel, sosyo-politik, ekonomik, spor etkinliklerine katılma ve ilgili faaliyetlerde bulunma hakkı verir. kişiler ve kişiler. Rusya Federasyonu’na yapacağınız seyahatin amacı yukarıdakilerden herhangi birine uymuyorsa, normal (elektronik olmayan) vize için Rusya Federasyonu’nun bir diplomatik misyonuna veya konsolosluk ofisine başvurmanız gerekir.
 3. Rusya Federasyonu’na tek bir elektronik vize temelinde gelen yabancı vatandaşlar, Rusya Federasyonu’nun tamamında, Rusya Federasyonu’na uygun olarak girilen bölgeleri, kuruluşları ve tesisleri ziyaret etmek dışında hareket özgürlüğü hakkına sahiptir. federal yasalar, özel bir izin gerektirir.
 4. Tek bir e-vize, tek girişli bir vizedir. Tek bir elektronik vizenin geçerlilik süresi, veriliş tarihinden itibaren 60 gündür. Geçerlilik süresi içinde tek bir elektronik vize ile Rusya Federasyonu’nda izin verilen kalış süresi, giriş tarihinden itibaren 16 günden fazla olamaz.
  DİKKAT! 16 güne kadar tek bir e-vize ile Rusya Federasyonu’nda izin verilen kalış süresi, 384 saat (24 saat x 16) saf süre kalma olasılığı anlamına gelmez . Geliş günü ve ayrılış günü 2 gün olarak sayılır. Rusya Federasyonu’nda ne kadar zaman geçirebileceğinizi hesaplamak için vize hesaplayıcıyı kullanmanızı öneririz .
 5. Bir e-vizenin geçerlilik süresi ve (veya) kapsamında izin verilen kalış süresi, yalnızca acil tedavi ihtiyacı veya mücbir sebeplerin ortaya çıkması nedeniyle Rusya Federasyonu topraklarından ayrılmanın imkansız olması durumunda uzatılabilir ( mücbir sebep), hem de doğal olaylar.
 6. Elektronik vizenin geçerlilik süresinin ve (veya) izin verilen kalış süresinin uzatılması, Rusya Federasyonu İçişleri Bakanlığı veya bölgesel organları tarafından yabancı bir vatandaşın göç kaydı için kaydedildiği yerde gerçekleştirilir. kalış yerinde ve kalış yerinde göçmen kaydı olmaması durumunda – düzenli (elektronik olmayan) bir vize düzenleyerek fiili kalış yerinde.
 7. Pasaportunuz geçerli bir Rusya vizesi içeriyorsa, tek bir elektronik vize başvurusunda bulunmanıza gerek yoktur. Tek bir elektronik vize için sağlanan kısıtlamalar olmaksızın geçerlilik süresi içinde Rusya Federasyonu’nu düzenli bir vize ile ziyaret edebilirsiniz. Normal vizenin geçerliliği tek bir e-vize alınarak uzatılamaz.
 8. Birleşik bir elektronik vize almak için, Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın özel web sitesinde veya Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın mobil uygulamasında kişisel hesabınızdan bir başvuru yapmanız gerekir . Rusya Federasyonu’na tahmini giriş tarihinden en geç 40 gün önce ve en geç 4 gün önce başvuruda bulunabilirsiniz.
 9. Tek bir e-Vize başvurusunu doldurmadan önce, tek bir elektronik vize düzenlemek amacıyla başvurunuzda belirtilen verilerin otomatik olarak işlenmesine, aktarılmasına ve saklanmasına izin vermeniz gerekecektir.
 10. Bir ücret karşılığında tek bir elektronik vize verilir. Ödeme, Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın özel web sitesinde veya Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın mobil uygulamasında, uluslararası ödeme sistemlerinin banka kartlarıyla (Visa, MasterCard vb.) İnternet teknolojisi kullanılarak yapılır. Başvurunun işlenmesinden kaynaklanan herhangi bir sonuç için geri ödeme yapılmaz. 6 yaşın altındaki çocuklar için birleşik elektronik vize verilmesi için konsolosluk ücreti alınmaz.
 11. Tek bir elektronik vize verme süresi, başvuru tarihinden itibaren en fazla 4 takvim günüdür. Başvurunun sunulduğu tarih ve saat, tamamlanan başvurunun işleme alınmak üzere gönderildiği tarih ve saat olacaktır. 14. paragrafta belirtilen durumda, başvurunun yapıldığı tarih ve saat, başvurunun yeniden işleme alınmak üzere üzerinde yapılan düzeltmelerle birlikte gönderildiği tarih ve saattir.
 12. Başvuruların işlenmesi ve birleşik elektronik vizelerin verilmesi, Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından belirlenen Rusya Federasyonu’nun diplomatik misyonları veya konsolosluk ofisleri tarafından gerçekleştirilir. Başvurunun işlenmesi sonucunda, içinde belirtilen herhangi bir bilginin yanlışlığı ortaya çıkarsa, daha sonraki işlemleri askıya alınacak ve başvurunun dikkate alınması gereken noktaları belirtilerek düzeltmeler yapılması için size iade edilecektir. düzeltildi ve yorum yapıldı. Düzeltme başvurusunun iadesi, başvurunun yapıldığı tarihten itibaren 2 takvim gününü aşmayan süre içinde yapılır. Başvuruda düzeltmeler yapmak ve yeniden işleme için göndermek kişisel hesapta gerçekleştirilir. Başvurunun işlenmesi, yalnızca yeniden işleme için yapılan düzeltmelerle başvurunun sunulmasından sonra devam eder.
 13. Başvurunun doldurulması için doğum tarihinin gün, ay ve yılı zorunludur. Pasaportunuzda tam doğum tarihiniz belirtilmemişse, tek bir elektronik vize başvurusu işleme alınmak üzere kabul edilemez.
 14. Pasaport, makine tarafından okunabilir olmalı ve uyruğunuzun eyaleti tarafından verilmiş olmalıdır. Tek elektronik vize başvurusu yaptığınız tarihten itibaren pasaportunuzun geçerlilik süresinin dolmasına en az 6 ay kalmış olmalıdır. Pasaportunuz bu gereklilikleri karşılamıyorsa, tek bir elektronik vize başvurusu işleme alınmak üzere kabul edilemez. Pasaportta sınır geçiş damgaları için boş alan bulunmalıdır.
 15. Pasaportunuzda kayıtlı reşit olmayan çocuklar size eşlik ediyorsa, her çocuk için tek bir elektronik vize için ayrı başvuru yapılmalıdır. Ebeveynleriyle birlikte seyahat eden tüm reşit olmayan çocukların ayrı bir tek elektronik vizesi olmalıdır.
 16. Başvurunuzda verdiğiniz bilgiler eksiksiz ve doğru olmalıdır. Herhangi bir yanlış bilginin belirtilmesi, halihazırda verilmiş olan bir vizenin Rusya Federasyonu Devlet Sınırı boyunca veya Rusya Federasyonu topraklarındaki bir kontrol noktasında iptal edilmesini gerektirebilir.
 17. Birleşik elektronik vizelerle Rusya Federasyonu’nda kalan yabancı vatandaşların Rusya Federasyonu topraklarında tüm kalış süresi boyunca geçerli bir sağlık sigortası poliçesine sahip olmaları gerekmektedir, ancak yabancı ülke vatandaşları bu gereklilikten muaf tutulmaktadır. mütekabiliyet.
 18. Tek bir elektronik vize verilmesi, Rusya Federasyonu mevzuatı tarafından belirlenen durumlarda reddedilebilir.

Rusya e-vize Başvurusu

Rusya Vizesi

DİKKAT! Uygulamanızın durumları aşağıdaki değerleri alabilir:

 • “Taslak” (başvurunun kısmen tamamlandığı veya henüz işlenmek üzere gönderilmediği anlamına gelir).
 • “Ödeme” (konsolosluk ücretinin ödenmemiş veya henüz geçmemiş olduğu anlamına gelir).
 • “İşlenmek üzere kabul edildi” (başvurunun işlenmekte olduğu anlamına gelir).
 • Düzenlemek için iade edildi” (başvurunun işlenmesi sırasında düzeltilmesi gereken yanlış bilgilerin bulunduğu ve ardından başvurunun işlenmek üzere yeniden gönderildiği anlamına gelir).
 • “İşlem tamamlandı” (başvuruya ilişkin karar kabul edilmiştir).
 • Yalnızca konsolosluk ücreti ödenmiş olan başvurular işleme alınmak üzere kabul edilir. İşlem başvurusunun alındığı tarihte 6 yaşından küçük olan çocuklar konsolosluk ücretinden muaftır.
 • İşlenmek üzere kabul edilen tüm başvurular, içinde belirtilen bilgilerin doğruluğu için bir doğrulama prosedürüne tabi tutulur. Başvurunuzla ilgili herhangi bir yorum yoksa, durumu “İşlenmek üzere kabul edildi” olacaktır. Yanlış bilgi bulunursa, uygulamanın durumu “Düzenlenmek üzere iade edildi” olarak değiştirilecektir. Başvuru verilerini, yanlış bilgi içeren alanlardaki yorumlara göre düzenlemeniz ve başvuruyu yeniden doğrulama için göndermeniz gerekecektir. Lütfen bu durumda başvurunun sunulduğu tarih ve saatin, başvurunuzun yeniden incelenmek üzere gönderildiği tarih ve saat olacağını unutmayın.
 • Başvurunuzla ilgili bir karar verildikten sonra durumu “İşleme tamamlandı” olarak değişecek ve başvuru incelemesinin sonucunu içeren bir PDF dosyasını indirebileceksiniz. Kişisel hesabınızı kaydederken belirttiğiniz kişisel e-posta adresinize, başvurunuzun işlenmesinin ilerlemesi ve sonucu hakkında, sonraki işlemler için ayrıntılı talimatlarla birlikte otomatik olarak mesajlar gönderilecektir.
 • Tek bir elektronik vize verilmesine ilişkin olumlu bir karar alınması durumunda, verildiğine dair bir bildirim yazdırdığınızdan emin olun veya bir yazıcınız yoksa bildirimi görsel olarak sunulabilmesi için mobil cihazınıza kaydedin. Araca binerken nakliye şirketinin temsilcilerine ve Rusya Federasyonu devlet sınırındaki kontrol noktasında pasaport kontrolünden geçerken sınır muhafızlarına ibraz etmek için bildirime ihtiyacınız olacak.

Rusya vizesi hakkında daha detaylı bilgi almak ve okumak için Rusya Vizesi https://www.kocakvize.com/rusya-vizesi/ yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

Rusya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? https://www.kocakvize.com/rusya-vize-basvurusu-nasil-yapilir/ yazımızı da okuyabilirsiniz.

Sonuç olarak Rusya e-vizelerin aracı kurumların değil de vatandaşların kişisel ifadesine dayanılarak verildiğini ve evrakların doğru doldurulmasının Rusya’ya yapacağı seyahatin keyifli geçmesinde etkili olduğunu belirtmek gerekmektedir.

Rate this post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir