Senegal Vizesi Nasıl Alınır? - Koçak Vize

Senegal Vizesi Nasıl Alınır?

Merhabalar! Senegal vizesi nasıl alınır? hakkındaki tüm bilgileri sizin için yazdık.

Senegal vizesi sitesi web sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Kaliteli güvenli ve garantili vize hizmeti almak ve vize işlemlerini yapmak için bizim ile iletişime geçiniz.

TELEFON: 0545 571 7 571       Email: info@kocakvize.com

Senegal vizesi ülkeyi ziyaret etmek ve ülkede çeşitli faaliyetlerde bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvurduğu vize türüdür. Afrika’nın gelişen ülkeleri arasında yer alan Senegal, her yıl ülkemizde yüzlerce kişinin ziyaret ettiği bir ülkedir. Senegal gibi ülkeleri ziyaret etmek isteyen vatandaşlar için en önemli konulardan biri vize zorunluluğu olup olmadığıdır. Senegal için vize zorunluluğu var mı ve vize başvuru sürecinde nelere dikkat edilmeli bilgi vermek istiyoruz.

Senegal Vize İstiyor Mu?

Senegal vize istiyor mu ülkemizde son yıllarda çok daha fazla merak edilmeye başlamıştır. Bunun nedeni gün geçtikçe gelişme gösteren ülkeyi ziyaret etmek isteyen kişi sayısının artmasıdır. Öncelikle ülkemizde gri, yeşil ve siyah pasaporta sahip Türk vatandaşları, 90 güne kadar olan seyahatler için vize almak zorunda değildir. Yaygın olarak kullanılan bordo pasaportlarda ise, hangi amaçla ülke ziyaret edilecek olursa olsun, vize alınması zorunludur. Senegal Türkiye vize başvuruları tamamlanarak, vize alınır ve ülke vize kapsamında ziyaret edilebilir.

Senegal kapıda vize uygulaması başlatan ülkelerden biridir ancak yine de ülkeye girişte sorun yaşamak istemeyen kişilerin vize başvurusunda bulunması faydalıdır.

Senegal Vizesi Nasıl Alınır?

Senegal vizesi nasıl alınır sorusuna 2 şekilde cevap verebiliriz. Bunlardan biri Senegal vizesi için sınırda vize uygulamasıdır. Diğeri ise standart vize prosedürlerinin uygulanarak, diplomatik temsilcilikler aracılığıyla alınan vizedir. İlk etapta sınırda vize almak çok daha kolay gibi görünebilir. Ancak kapıda vize uygulamasının bazı aksilikler ve sorunlar yaratacağını da bilmeniz gerekir. Seyahatinizin mahvolmasını istemiyorsanız, diplomatik temsilciliklere başvurarak vize almanız çok daha iyi olacaktır.

Senegal vizesinin alınması için görevli kurumlar Ankara Senegal Büyükelçiliği, Fahri Başkonsolosluk ve yetkilendirilen vize başvuru merkezleridir. Vize başvurusunda bulunacak olan vatandaşların vize başvuru formu ve istenen belgelerin tamamlanması ve yetkili kurumlara başvurulması gerekir. Tabi istenen belgelerin teslim edilmesi için öncelikle yetkili kurumlardan randevu alınması gerekir.

Senegal Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Senegal vizesi için gerekli evraklar eksiksiz olarak tamamlanıp, başvuruda bulunulduğunda süreç çok kolay geçecek ve vize başvurunuz onaylanacaktır. Bu süreçte sizlerden talep edilen belgeler aşağıdaki gibidir:

 • Pasaport
 • Vize başvuru formu
 • Seyahatin bitiminden itibaren en az 6 ay daha geçerliliği olan pasaportun fotokopisi
 • 2 adet biometrik resim
 • Seyahatinizde kullanacağınızın gidiş-dönüş uçak bileti
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Senegal’de konaklayacağınız yerin rezervasyon bilgileri
 • Banka hesap dökümü
 • Uluslararası geçerliliği olan aşı sertifikası
 • Ticari vize için; ticari davetiye, niyet mektubu, ticari sicil gazetesi, Senegal’de birlikte çalışılacak olan şirketin yasal geçerlilik belgesi
 • Çalışanlar için; maaş bordrosu, şirkete ait vergi levhası, ticari sicil gazetesi ve imza sirküleri
 • Eğitim için; kayıt belgesi, ikametgâh belgesi, kurumdan alınan kabul belgesi
 • Çalışma vizesi için; istenen tüm belgelere ek olarak iş sözleşmesi ve davet yazısı

Senegal Kapıda Vize

Senegal kapıda vize uygulaması, vize başvurusunda bulunacak olan vatandaşlar için önemli bir kolaylık sağlar. Bu uygulamaya göre, vatandaşlar sınır kapısında istenen evrakları teslim ederek, hemen vize alabilir. Standart vize başvurusunda talep edilen belgelerin aynısı, burada da teslim edilir. Sadece yetkili kurumlara değil, sınır kapısında görevli kişilere bu belgeleri teslim edersiniz. Kapıda vize uygulaması, sorunsuz bir şekilde halledildiğinde sizlere büyük kolaylık sağlar. Ancak bazen çeşitli aksaklıklar ve sorunlarla karşı karşıya kalmakta muhtemeldir. Bu yüzden riskli olduğunun da unutulmaması gerekir.

Senegal vizenizi sorunsuz ve garantili şekilde almak istiyorsanız, yetkili kurumlara önceden başvurup vize almanız çok daha iyi olacaktır.

Senegal Vize Türleri

Senegal vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin, başvuru sürecini vize türüne göre yapması gerekir. Senegal turistik vize özellikle son yıllarda en çok başvurulan vize türlerinden biri olmuştur. Bölgeyi turistik olarak ziyaret etmek isteyen kişilerin alması gereken vize türüdür. Turistik vize dışında diğer Senegal vize türleri aşağıdadır:

 • Senegal Ticari Vize
 • Senegal Çalışma Vizesi
 • Senegal Eğitim Vizesi
 • Senegal Nezaket Vizesi

Senegal Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Senegal Vizesi Nereden Alınır?

Ankara’da bulunan Senegal Büyükelçiliğinden alınır.

 • Büyükelçiliklerden
 • Konsolosluklardan
 • Fahri konsolosluklardan
 • Dış temsilciliklerden
 • Vize işlemlerini yaparak vize alabilirler

Senegal Çalışma Vizesi

Senegal çalışma vizesi ülkeyi çalışmak maksadıyla ziyaret etmek isteyen vatandaşların başvurduğu vize türüdür. Standart belge ve evrakların yanı sıra çalışma vizesinde, ülkede çalışacağınız kurumdan gelen davetiye mektubunu teslim etmeniz gerekir. Çalışma vizeleri aynı zamanda uzun süreli vizelerdir. 3 veya 6 aylık olarak vize alınabilir. İlerleyen durumlarda gerekli koşulları sağlamanız halinde vize süreniz artırılacaktır.

Senegal Vize Başvurusu

Senegal vize başvurusu ticari, eğitim, turistik ve çalışmak amacıyla yapılabilir. Vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin, hangi amaçla ziyaret ettiklerini belirtmeleri gerekir. Ayrıca vize içi gerekli evrakları da vizenin türüne göre hazırlamaları ve Senegal Konsolosluğu’na teslim etmesi gerekir. Vize başvurusunda, sonucun olumlu veya olumsuz olmasına konsolosluk karar verecektir. Belgelerinizi eksiksiz teslim eder ve doğru beyanda bulunursanız genel olarak başvurunuz olumlu sonuçlanacaktır. Vize başvurularında danışmanlık desteği aldığınızda, süreci çok daha profesyonel yönetebilir ve sonucun olumlu olmasını sağlayabilirsiniz.

Senegal Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Senegal vizesi kaç günde çıkar konusu, vize başvurusunu ne zaman yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, cevabını bilmeniz gereken bir sorudur. Vize başvurunuzun sonucu, vize türüne göre değişiklik gösterir. Ticari ve çalışma vizelerinde süre 8 ila 10 gün arasında değişirken, turistik gezilerde ise 2 iş gününde sonuçlanabilir. Bu sürelerin içinde resmî tatiller ve özel günler dahil değildir. Bu yüzden başvuru yaparken, bu tarz günleri de dikkate almanız fa fayda vardır.

Senegal Vizesi Başvuru Formu

Senegal vize başvuru formu büyük harf kullanarak ve ingilizce doldurulması gerekmektedir. Siz müşterilerimizin bilgileri alınarak ofisimizde biz doldurabiliriz.

Senegal vizesi başvuru formu için tıklayınız.

Senegal Vizesi Dilekçe Örnekleri

Senegal Vize Ücreti – Senegal Vizesi Ücret Tarifesi

 • 1 Aylık Tek giriş 100 Usd
 • 3 Aylık Tek giriş 150 Usd
 • 3 Aylık Çok giriş 150 Usd

Senegal Vizesi İşlem Süresi

Senegal vize işlem süresi 5-7 iş günüdür. Acil Ekspres vize alımında ise 2 iş günde vize sonuçlanmaktadır. Acil Ekspres Senegal Vize ücreti iki katı olarak alınmaktadır.

Senegal Acil Vize – Senegal Ekspres Vize

Senegal Büyükelçiliğin Acil vize veyahut Ekspres vize uygulaması bulunmaktadır. Senegal Acil vize, Senegal Ekspres vize alımı 2 iş gününde vize sonuçlanmaktadır. Acil Ekspres Senegal Vize ücreti, vize ücretinin iki katı olarak alınmaktadır.

Senegal Vize Ücreti

Senegal vize ücreti başvuruda bulunacağınız vize türüne göre değişiklik gösterir. Vize türlerine göre ülkede kalacağınız süre de değiştiği için sizlerden talep edilen ücretler de değişir. Fiyat konusunda bilgi almak ve vize başvurusu için ne kadar ücret ödemeniz gerektiğini öğrenmek için yetkili kurumların, resmî web sitelerini inceleyebilirsiniz.

Senegal Büyükelçiliği

Sık Sorulan Sorular ve Cevaplar

Senegal vize başvuruşunuzu, ülkeye yapacağınız seyahatten en azından 10 gün öncesinde yapmanızda fayda vardır. Yaşanabilecek aksilikler göz önünde bulundurulmalıdır.

Senegal vizesini almanın en kolay yolu, istenilen belgeleri eksiksiz ve doğru şekilde tamamlamak ve başvuruda bulunmaktadır. Bu süreçte hata yapmamak için, danışmanlık desteği sunan kişilere başvurabilirsiniz.

Senegal Vizesi Nereden Alınır?

Senegal vize işlemleri vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapılabilir. Ancak vizenin olumlu veya olumsuz sonuçlanmasına karar verecek olan tamamen Senegal büyükelçiliği ve Senegal Fahri konsolosluğudur. Vize başvurunuzun durumuna göre sizlere vize için olumlu veya olumsuz geri dönüş sağlanacaktır.

Senegal vizesi nası alınır? yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Vize ve bilgi almak için iletişime geçiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı