Aşı İstemeyen Ülkeler - Koçak Vize

Aşı İstemeyen Ülkeler

Türkiye’den gidişlerde aşı istemeyen ülkeler hangileri ve Ülkelerin seyahat kurallarını sizler için yazdık.

ÜLKELERİN SEYAHAT KURALLARI

Yakın zamanda bir seyahat planınız varsa, güvenli ve sorunsuz bir uçuş için ilgili ülkelerin giriş kabul kurallarına göz atmanızı öneririz. Uygulama ile pasaport bilgisini, yola çıkacağınız ve varış yapacağınız ülkeyi ve aşı durumunuzu seçerek hangi ülkede hangi kuralların geçerli olduğunu, mevcut aşı ve PCR testi gerekliliklerini hızla öğrenebilirsiniz.
Bir farklı ülkeden başka bir farklı ülkeye gidecekseniz, kuralları bilmiyorsanız lütfen aşağıdaki linke tıkayarak öğrenebilirsiniz.

AŞI İSTEMEYEN ÜLKELER

Pandemi’nin seyri yurtdışı seyahatleri için yeni düzenlemeleri de beraberinde getiriyor. Yaşanan “normalleşme” süreci kapsamında dünyada birçok ülke Covid-19 nedeniyle yürürlüğe koyduğu kuralları ve kısıtlamaları kaldırmaya başladı. Bunlardan biri de PCR testi ile ilgili oldu. Sizler için aşı ve PCR testi istemeyen yurtdışı rotalarını listeledik ve PCR testi zorunluluğunu kaldıran ülkelerdeki aşı uygulamaları hakkında bilgi verdik.

Dünyada birçok ülke pandemi kapsamında seyahatlerde uyguladığı kısıtlamaları ve kuralları kaldırmaya başladı. Pandeminin seyri yurtdışı seyahatleri için yeni düzenlemeleri de beraberinde getiriyor.

Yaşanan ‘normalleşme’ süreci kapsamında dünyada birçok ülke Covid-19 nedeniyle yürürlüğe koyduğu kuralları ve kısıtlamaları kaldırmaya başladı.

PORTEKİZ

PORTEKİZ AŞI OLDUĞUNU KANITLAYABİLEN KİŞİLERDEN PCR TESTİ İSTEMİYOR

Avrupa kıtasının en sıcak ülkesi Portekiz AB aşı sertifikası gösteren veya aşı olduğunu kanıtlayabilen tüm yolcuların PCR testi yaptırma zorunluluğu olmadan ülkeye giriş yapabileceğini duyurdu. Portekiz sıcak geçen yaz ayları başta olmak üzere tüm yıl boyunca ziyaret için ideal. Sanat, edebiyat ve müzik gibi alanlarda çok zengin bir çeşitliliğe sahip olan Portekiz, Akdeniz kültürünü deneyimlemek isteyenler için keşiflerle dolu bir seyahat vadediyor.

YUNANİSTAN

yunanistan vizesi nasıl alınır

YUNANİSTAN AŞI ŞARTI İLE PCR TESTİ İSTEMİYOR

Yunanistan şubat ayının ilk haftası itibarıyla ülkeye seyahat eden ve Avrupa onaylı aşı sertifikası olan tüm yolcuların negatif PCR testi gösterme zorunluluğunu kaldırdı. Yunanistan’ı ziyaret etmek için en ideal zaman ise ilkbaharın ilk günlerinden sonbaharın sonuna dek devam eden sıcak yaz dönemi. Üstelik Yunanistan yalnızca bir uçak bileti uzağınızda. Ayrıca ülkeye Türkiye’den kara yolu ve deniz yolu ile de kolayca ulaşım sağlamak mümkün.

KUZEY MAKEDONYA

Almanya Schengen Vizesi Almak

VİZESİZ SEYAHAT EDİLEBİLEN KUZEY MAKEDONYA PCR TESTİ İSTEMİYOR

Kuzey Makedonya uzun bir süredir Türk vatandaşlarından PCR testi talep etmiyor. Kendinizi Türkiye’de hissedebileceğiniz bu ülke yakınlığı nedeniyle hafta sonu kaçamakları için de gayet uygun.

Kuzey Makedonya’da tarih ve kültürün izini sürün 

Türk vatandaşlarının vizesiz ziyaret edebileceği ülkeler arasında yer alan Kuzey Makedonya’da başkent Üsküp, manastır ve tarihi ve doğal güzellikleriyle görenleri kendine hayran bırakan Ohri gezilebilecek gözde yerlerin başında geliyor.

KUZEY KIBRIS

 

KUZEY KIBRIS’A DA PCR TESTİ OLMADAN GİDEBİLİRSİNİZ

Kuzey Kıbrıs, seyahat severlerin yakınlığı, Akdeniz iklimi ve uzun kumsallarıyla en çok tercih ettiği destinasyonların başında geliyor. Kış aylarında bile bahar havasını yaşayabileceğiniz, denizin ve doğal güzelliklerin keyfini çıkarabileceğiniz Kuzey Kıbrıs, ülkeye gelecek misafirler PCR testi zorunluluğunu kaldırdı.

KKTC’nin aldığı yeni karara göre, ikinci doz aşısının üzerinden (Johnson için tek doz) 14 gün geçmiş veya 270 gün geçmemiş kişiler tam aşılı sayılacak ve PCR/antijen testi yaptırmadan ülkeye giriş yapabilecek. Siz de bütçenize uygun Kıbrıs otel rezervasyonu ile baharın ve yazın tadını Kıbrıs’ta çıkarabilirsiniz.

 

Covid-19 Tedbirleri Kapsamında Ülkelere Giriş Tablosu

Türkiye’den hava yolu ile ilgili ülkeye gidişte COVID-19 kuralları nelerdir?
ÜLKEUçuş Öncesi Test Koşulu
ABDSeyahatten 14 gün önce aşıları tamamlama zorunluluğu bulunmaktadır. Yolcuların ayrıca uçuştan 1 gün önce yapılmış negatif COVID-19 test sonucunu ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
AfganistanDaha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Almanya6 yaş ve üstü yolcular, ülkeye girişten önceki 48 saat içinde yapılmış antijen testi ya da 48 saat içinde yaptırılmış negatif PCR, RT-LAMP, TMA test sonuçlarından herhangi birini ibraz etmelidir. Aşılı yolculardan test istenmemektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
AngolaUçuştan önceki 72 saat içerisinde yapılmış negatif COVID-19 PCR test sonucu ibraz edilmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
ArjantinTest şartı kaldırılmıştır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
ArnavutlukTest şartı kaldırılmıştır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
AvusturyaAşı sertifikası bulunmayan yolcuların 72 saat önce yaptırılmış COVID-19 PCR veya 24 saat önce yaptırılmış Antijen test sonucunu ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
AzerbaycanUçuştan önce aşı sertifikasının ibraz edilmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
BahreynTest şartı kaldırılmıştır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
BangladeşAşı sertifikası ibraz edemeyen 12 yaş ve üstü yolcuların uçuştan önceki 72 saat içinde yapılmış negatif PCR test sonucunu ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için: https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
BelarusÜlkeye girişten önceki 1 ay ile 12 ay arasında tam olarak aşılanmayan kişilerin, girişten önceki en fazla 4 gün içinde yapılmış negatif PCR testi sonucunu ibraz etmeleri gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
BelçikaAşı sertifikası bulunmayan 12 yaş ve üstü kişilerin uçuştan önceki son 24 saat içinde alınmış antijen testini veya son 72 saat içinde alınmış negatif PCR test sonucunu ibraz etmeleri gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Benin1 yaş ve üstü yolcuların uçuştan önceki 5 gün içinde yapılmış negatif PCR test sonucunu ibraz etmeleri gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Birleşik Arap EmirlikleriAşı sertifikası bulunmayan 12 yaş ve üstü yolcuların uçuştan önceki 48 saat içinde yapılmış negatif PCR test sonucunu ibraz etmeleri gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Birleşik KrallıkTest şartı kaldırılmıştır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Bosna-HersekAşı sertifikası bulunmayan yolcuların ülkeye girişten önceki 48 saat içinde yaptırılmış negatif COVID-19 antijen veya PCR test sonucunu ibraz etmeleri gerekmektedir. Daha fazla bilgi için: https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Botsvana12 yaş ve üstü yolcuların ülkeye girişten önceki 72 saat içinde yapılmış negatif PCR test sonucunu veya aşı sertifikasını ibraz etmeleri gerekmektedir. Daha fazla bilgi için: https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
BrezilyaAşı sertifikasının ya da uçuştan önceki 24 saat içinde yaptırılmış negatif COVID-19 antijen test sonucunun ya da negatif RT-PCR test sonucunun ibraz edilmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
BulgaristanTest şartı kaldırılmıştır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Burkina Faso11 yaş üstü yolcuların ülkeye girmeden en fazla 5 gün önce alınmış PCR Test sonucunu ya da aşı sertifikasını ibraz etmeleri gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
CezayirAşı sertifikası bulunmayan yolcuların varıştan en fazla 72 saat önce yapılmış negatif PCR test sonucunu ibraz etmeleri gerekmektedir. 12 yaşından küçük yolcular bahse konu kuraldan muaftır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Cibuti12 yaş üstü yolcuların kalkıştan en fazla 72 ve varıştan en fazla 120 saat öncesine ait İngilizce veya Fransızca negatif PCR test sonucunu ibraz etmeleri gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
ÇadAşı sertifikası bulunmayan yolcuların en fazla 96 saat önce yapılmış negatif PCR test sonucunu ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
ÇekyaTest şartı kaldırılmıştır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
ÇinVarıştan 2 gün önce yapılmış negatif COVID-19 nükleik test sonucunun veya negatif (IgM) antikor testinin ibraz edilmesi gerekmektedir. Yolcunun aşı sertifikası bulunması durumunda pozitif sonuçlu (IgM) antikor testi kabul edilebilmektedir. Yolcular kalkıştan önce http://health.customsapp.com/ adresindeli formu doldurmak ve https://hrhk.cs.mfa.gov.cn/H5/ linkinden yeşil kod almakla yükümlüdür. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
DanimarkaTest şartı kaldırılmıştır. https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
EkvadorAşı sertifikası bulunmayan yolcuların kalkıştan en fazla 72 saat önce alınmış negatif COVID-19 PCR test sonucunu ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Ekvator GinesiYolcuların 48 saat içinde yaptırılmış COVID-19 PCR negatif test sonucunu ibraz etmesi gerekmektedir. İlaveten 18 yaşından büyük yolculardan aşı sertifikası ibraz etmesi gerekliliği bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
EndonezyaUçuştan önceki 48 saat içinde yaptırılmış COVID-19 PCR testi sonucunun ibraz edilmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Eritre6 yaş üstü yolcuların uçuştan 72 saat önce yaptırılmış COVID-19 PCR test sonucunu ibraz etmeleri gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
EstonyaAşı sertifikası bulunmayan yolcuların uçuştan 48 saat önce yaptırılmış negatif COVID-19 PCR veya Antijen testi sonucunu ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
EtiyopyaGeçerli aşı sertifikası bulunmayan yolcuların 24 saat önce yaptırılmış negatif antijen veya 72 saat önce yaptırılmış COVID-19 PCR test sonucunu ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
FasUçuştan 48 saat önce yaptırılmış negatif COVID-19 PCR test sonucunun ibraz edillmesi gerekmektedir. İlave olarak 18 yaşından büyük yolcuların aşı sertifikasını ibraz etmesi gerekliliği bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Fildişi SahilleriGeçerli aşı sertifikası bulunmayan yolcuların son 72 saat içinde yaptırdıkları negatif COVID-19 PCR test sonuçlarını ibraz etmeleri gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
FilipinlerKalkıştan en geç 24 saat önce yapılmış antijen testi veya 48 saat önce yapılmış negatif COVID-19 PCR test sonucunun ibraz edilmesi gerekmektedir. İlave olarak yolcuların aşı sertifikasını ibraz etmesi gerekliliği bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
FinlandiyaYolcuların geçerli aşı sertifikalarını ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
FransaGeçerli aşı sertifikasına sahip olmayan yolcuların kalkıştan en geç 72 saat önce yapılmış negatif COVID-19 PCR testi veya en fazla 48 saat önce yapılmış COVID-19 hızlı antijen testi ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
GabonTest şartı kaldırılmıştır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
GanaGeçerli aşı sertifikası bulunmayan yolcuların kalkıştan en geç 48 saat önce yapılmış negatif COVID-19 PCR veya antijen test sonucunu ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Gine6 yaşından büyük yolcuların kalkıştan en geç 72 saat önce yapılmış negatif COVID-19 PCR test sonucunu ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Güney Afrika CumhuriyetiGeçerli aşı sertifikası bulunmayan yolcuların uçuştan 72 saatte önce yaptırılmış negatif PCR veya 48 saat önce yaptırılmış Antijen test sonucu ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Güney KoreYolcuların kalkıştan en fazla 2 gün önce yaptırılmış COVID-19 test sonucunu ibraz etmeleri gerekmektedir. LAMP, NAAT, NEAR, PCR, RT- PCR, SDA ve TMA testleri geçerlidir, test sonucu İngilizce veya Korece olmalıdır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
GürcistanAşı sertifikası bulunmayan yolcuların uçuştan 72 saat önce yaptırılmış negatif COVID-19 PCR test sonucu ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için: https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
HırvatistanTest şartı kaldırılmıştır. Daha fazla bilgi için: https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
HindistanUçuştan 72 saat önce yaptırılmış negatif CRISPR, RT-LAMP veya RT-PCR test sonucunun ibrazı gerekmektedir.Test http://www.newdelhiairport.in/ adresine yüklenmelidir. Daha fazla bilgi için: https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
HollandaAB uyumlu aşı sertifikasının ibraz edilmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Hong Kong (Çin)48 saat önce yaptırılmış negatif COVID test sonucunun ibraz edilmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
IrakAşı sertifikası bulunmayan yolcuların uçuştan 72 saat önce yaptırılmış negatif test sonucunu ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
İranAşı sertifikası bulunmayan yolcuların uçuştan 72 saat önce yaptırılmış negatif test sonucunu ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
İrlanda6 Mart 2022 den itibaren test şartı kaldırılmıştır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
İspanyaYolcuların; en fazla 180 gün önce pozitif Covid-19 NAAT testinden en az 11 gün sonra iyileşme sertifikası veya kalkıştan en fazla 24 saat önce alınmış negatif antijen testi veya kalkıştan en fazla 72 saat önce alınmış Covid-19 testi veya girişten en fazla 270 gün en az 14 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren Covid-19 sertifikası ibraz etmesi istenmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
İsrailYolcuların uçuştan 72 saat önce yaptırılmış negatif PCR test sonuçlarını ibraz etmesi gerekmektedir.Test sertifikası İngilizce olmalı ve yolcu pasaport numarasını belirtmelidir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
İsveç1 Nisan 2022 den itibaren test şartı kaldırılmıştır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
İsviçre1 Mayıs 2022 den itibaren test şartı kaldırılmıştır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
İtalyaAşı sertifikası bulunmayan yolcuların uçuştan 72 saat önce yaptırılmış COVID-19 ya da 48 saat önce yaptırılmış Antijen negatif test sonucunu ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
JaponyaYolcuların kalkıştan en fazla 72 saaat önce alınmış COVID-19 test sonucu negatif olmalıdır. Kabul edilen testler: LAMP, NEAR, Yeni Nesil Dizi, Kantitatif antijen(CLEIA/ECLEIA), RT-PCR, Smart Amp, TMA veya TRC’dir. Testte nazofaringeal sürüntü, tükürük veya nazofaringeal ve orofaringeal sürüntüyü temel alındığı belirtmelidir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
KamerunYolcuların ilk biniş noktasından hareketten en fazla 3 gün önce COVID-19 PCR testi negatif olmalıdır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
KanadaSeyahatten 14 gün önce aşıları tamamlama zorunluluğu bulunmaktadır. Yolcuların uçuştan 72 saat önce yaptırılmış negatif COVID-19 testi ibrazı etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Karadağ11 Mart 2022 den itibaren test şartı kaldırılmıştır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
KatarSeyahatten 14 gün önce aşıları tamamlama zorunluluğu bulunmaktadır.Yolcuların uçuştan 48 saat önce yaptırılmış negatif COVID-19 test sonucu ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
KazakistanAşı sertifikası bulunmayan yolcuların uçuştan 72 saat önce yaptırılmış negatif COVID-19 PCR test sonucu ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
KenyaAşı sertifikasyı bulunmayan yolcuların uçuştan 72 saat önce yaptırılmış negatif COVID-19 PCR test sonucunu ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Kırgızistan1 Mayıs 2022 den itibaren test şartı kaldırılmıştır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
KKTCAşısız kişilerden varıştan 72 saat önce yapılmış negatif PCR sonucu istenmektedir.
KolombiyaAşı sertifikası bulunmayan yolcuların uçuştan 72 saat önce yaptırılmış COVID-19 PCR veya 48 saat önce yaptırılmış Antijen negatfi test sonucunu ibraz etmesi gerekmektedir. Bu kural 18 yaşından küçüklere uygulanmaz. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Kongo Cumhuriyeti5 Mayıs 2022’den itibaren test şartı kaldırılmıştır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Kongo Demokratik CumhuriyetiYolcuların ülkeye girişten en fazla 72 saat önce alınmış negatif Covid-19 test sonucu olmak zorundadır ve test sonucu İngilizce veya Fransızca olmalıdır. Bu kural 11 yaş ve daha küçük yolculara uygulanmaz. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Kosova1 Mayıs 2022 den itibaren test şartı kaldırılmıştır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Kuveyt1 Mayıs 2022 den itibaren test şartı kaldırılmıştır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Kuzey Makedonya21 Nisan 2022 den itibaren test şartı kaldırılmıştır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Letonya31 Mart 2022 den itibaren test şartı kaldırılmıştır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
LibyaUçuştan 72 saat önce yaptırılmış negatif COVID-19 test sonucunun ibraz edilmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Litvanya1 Mayıs 2022 den itibaren test şartı kaldırılmıştır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
LübnanAşı sertifikası bulunmayan yolcuların uçuştan 48 saat önce yaptırılmış COVID-19 PCR veya 24 saat önce yaptırılmış Antijen negatif test sonucunu ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
LüksemburgAB uyumlu aşı sertifikasının ibraz edilmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
MacaristanTest şartı kaldırılmıştır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Madagaskar5 yaşından büyük yolcuların uçuştan 72 saat önce yaptırılmış negatif COVID-19 PCR test sonucunu ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
MaldivlerTest şartı kaldırılmıştır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
MalezyaYolcuların ilk kalkış noktasından ayrılmadan en fazla 2 gün önce alınmış negatif COVID-19 RT-PCR test sonucuna sahip olmaları yada en fazla 6 ay yada en az 6 gün önce iyileştiğine dair recovery test sonucunun ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
MaliYolcular, varıştan en fazla 72 saat öncesine ait negatif COVID-19 PCR ya da RT-PCR test sonucunu veya aşı sertifikasını ibraz etmeleri gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
MaltaAşı sertifikası bulunmayan yolcuların uçuştan 72 saat önce yaptırılmış negatif COVID-19 PCR veya 24 saat önce yaptırılmış Antijen test sonucu ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
MorityusYolcular, varıştan en az 14 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip olmalıdır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
MeksikaTest şartı kaldırılmıştır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
MısırAşı sertifikası bulunmayan yolcuların uçuştan 72 saat önce yaptırılmış negatif COVID-19 PCR test sonucu ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
MoğolistanTest şartı kaldırılmıştır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
MoldovaTest şartı kaldırılmıştır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
MoritanyaAşı sertifikası bulunmayan yolcuların uçuştan 72 saat önce yaptırılmış negatif COVID-19 PCR test sonucu ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
MozambikAşı sertifikası bulunmayan yolcuların uçuştan 72 saat önce yaptırılmış negatif COVID-19 PCR test sonucu ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Nepal5 yaşından büyük ve aşı sertifikası olmayan yolcuların uçuştan 72 saat önce yapılmış negatif COVID-19 PCR testi (Gene Expert, True NAAT veya WHO onaylı testler) sonucunu ibraz etmeleri gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
NijerAşı sertifikasına sahip olmayan yolcuların uçuştan en fazla 72 saat önce yapılmış negatif COVID-19 PCR testi sonucunu ibraz etmeleri gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
NijeryaAşı sertifikasına sahip olmayan yolcuların uçuştan en fazla 48 saat önce yapılmış negatif COVID-19 PCR testi sonucunu ibraz etmeleri gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
NorveçTest şartı kaldırılmıştır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Özbekistan12 yaşından büyük ve aşı sertifikası bulunmayan yolcuların ülkeye girmeden en fazla 72 saat önce yaptırılmış negatif COVID-19 PCR testi sonucunu ibraz etmeleri gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Pakistan12 yaşından büyük yolcuların uçuştan 72 saat öncesine ait negatif COVID-19 PCR test sonucu etmesi gerekmektedir. Pakistan’a giriş yapacak yolcuların aşılarını tamamlamış olması gerekliliği bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Panama17 yaşından büyük ve aşı sertifikası olmayan yolcuların uçuştan 72 saat öncesine ait negatif COVID-19 Antijen ya da NAAT test sonucunu ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
PolonyaTest şartı kaldırılmıştır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Portekiz12 yaşından büyük ve aşı sertifikası bulunmayan yolcuların uçuştan 72 saat önce yaptırılmış negatif COVID-19 PCR yada NAAT testi sonucunu ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
RomanyaTest şartı kaldırılmıştır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Ruanda5 yaşından büyük yolcuların uçuştan 72 saat önce yaptırılmış negatif COVID-19 PCR veya Antijen testi sonucunu ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
RusyaRusya vatandaşları hariç yolcuların ülkeye girmeden en fazla 2 gün önce yaptırılmış İngilizce veya Rusça negatif COVID-19 PCR testi sonucuna sahip olmaları gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Senegal2 yaşından büyük ve aşılanmamış yolcuların ülkeye girmeden en fazla 3 gün önce yaptırılmış negatif COVID-19 PCR testi sonucunu ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
SeyşellerAşı sertifikası bulunmayan yolcuların negatif COVID-19 PCR test sonucu ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
SırbistanTest şartı kaldırılmıştır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Singapur2 yaşından büyük ve aşı sertifikası bulunmayan yolcuların uçuştan 48 saat önce yaptırılmış negatif COVID-19 PCR testi sonucunu ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
SlovakyaTest şartı kaldırılmıştır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
SlovenyaTest şartı kaldırılmıştır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Somali5 yaşından büyük yolcuların uçuştan 72 saat önce yaptırılmış negatif COVID-19 PCR test sonucunu ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Sri Lanka12 yaşından büyük ve aşı sertifikası bulunmayan yolcuların uçuştan 72 saat önce yaptırılmış COVID-19 PCR veya 48 saat önce yaptırılmış Antijen testi sonucunu ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Sudan8 yaşından büyük yolcuların uçuştan 72 saat önce yaptırılmış negatif COVID-19 PCR test sonucunu ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Suudi ArabistanDaha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Tacikistan3 yaşından büyük ve aşı sertifikası bulunmayan yolcuların uçuştan 72 saat önce yaptırılmış negatif COVID-19 PCR testi sonucunu ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
TanzanyaAşı sertifikası bulunmayan yolcuların uçuştan 72 saat önce yaptırılmış negatif COVID-19 PCR test sonucu ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
TaylandAşı sertifikası bulunmayan yolcuların 72 saat önce yaptırılmış negatif COVID-19 PCR testi sonucu ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Tayvan (Çin)7 yaşından büyük yolcuların ülkeye girmeden en fazla 2 gün önce yaptırılmış negatif COVID-19 PCR testi sonucuna sahip olmaları gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
TunusAşı sertifikası bulunmayan yolcuların uçuştan 48 saat önce yaptırılmış negatif COVID-19 PCR veya 24 saat önce yaptırılmış negatif Antijen testi sonucunu ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
TürkmenistanYolcuların uçuştan 48 saat önce yaptırılmış COVID-19 PCR veya Rapid antijen sonucunun ibraz etmesi gerekmektedir. Yolcuların aşı sertifikası sahibi olması gerekliliği bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Uganda5 yaşından büyük ve aşı sertifikası bulunmayan yolcuların uçuştan 72 saat önce alınmış negatif COVID-19 PCR test sonucunu ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
UmmanTest şartı kaldırılmıştır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
ÜrdünTest şartı kaldırılmıştır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
VenezuelaYolcuların uçuştan 72 saat önce yaptırılmış negatif PCR testi sonucunun ibraz etmesi gerekmektedir. 1 yaşından küçükler testten muaftır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
VietnamYolcuların uçuştan 72 saat önce yaptırılmış negatif COVID-19 veya 24 saat önce yaptırılmış Antijen testi sonucunu ibraz etmesi gerekmektedir. 2 yaşından küçükler testten muaftır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
YunanistanTest şartı kaldırılmıştır. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.
Zambiya12 yaş ve üstü aşı sertifikası bulunmayan kişilerden 72 saat önce yaptırılmış negatif PCR test sonucu ibraz etmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için https://www.iatatravelcentre.com/world.php ziyaret edilmelidir.

NOT: Bu bilgiler sürekli değişebilmektedir. En son güncel bilgileri resmi makamlardan öğrenerek gitmeniz tavsiye edilmektedir.

Rate this post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir